Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pierwsze posiedzenie nowego rządu

0
Podziel się:

W nowym rządzie, licząc premiera Donalda Tuska i szefa komitetu stałego rady ministrów Tomasza Arabskiego jest 20 osób.

Pierwsze posiedzenie nowego rządu
(Reporter)

Dziś, po uzyskaniu wotum zaufania, zbiera się rząd. Rada Ministrów zajmie się między innymi projektem zmian w ustawie okołobudżetowej oraz nowelizacją ustawy o ochronie przeciwpożarowej. Być może ministrowie przyjmą plan pracy na najbliższe miesiące.

W nowym rządzie, licząc premiera Donalda Tuska i szefa komitetu stałego rady ministrów Tomasza Arabskiego jest 20 osób. 9 z ministrów to debiutanci, pozostali kontynuują pracę. Przed rządem czas reform i zaciskania pasa, co zapowiedział w expose Donald Tusk.

Czeka nas m. in. zrównanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn oraz jego stopniowe podnoszenie. Rząd zamierza też zwiększyć o dwa punkty procentowe składkę rentową po stronie pracodawców, podnieść opodatkowanie wydobycia kopalni srebra, miedzi i gazu łupkowego.

Premier zapowiedział też zmiany w przepisach o składkach zdrowotnych dla rolników oraz zniesienie emerytalnych przywilejów dla górników, mundurowych, sędziów i prokuratorów. Opowiedział się ponadto za wprowadzeniem duchownych do powszechnego systemu emerytalnego.

Czytaj więcej na temat reform w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/125/t188541.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wyzsze;podatki;dluzszy;wiek;emerytalny;co;jeszcze;szykuje;po,37,0,965669.html) PO weźmie się wreszcie za reformę KRUS? W przyszłym tygodniu usłyszymy expose premiera. Priorytetem dla Platformy ma być ustawa budżetowa. Za kulisami słychać także obietnice reform.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/217/t190425.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/expose;tuska;docenia;zagraniczna;prasa,27,0,970523.html) Zobacz, jak zagranicą oceniniają expose Tuska Premier większość swojego w wystąpienia programowego poświęcił gospodarce.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/238/t154606.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/jak;rynki;moga;zareagowac;na;expose;tuska,81,0,969809.html) Co czeka rynki po expose premiera? Donald Tusk zapowiedział wiele zmian w gospodarce. Część z nich będzie mieć wpływ na spółki z GPW.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)