Notowania

handel
22.10.2018 13:06

Piotr i Paweł chce mieć 70 sklepów w topowych lokalizacjach

Kolejna odsłona restrukturyzacji sieci Piotr i Paweł. Sklep z Wilanowa, Konstancina Jeziornej oraz jedna z katowickich placówek trafią pod skrzydła Carrefoura. Właściciel sieci chce zostawić sobie 70 marketów z najlepszych lokalizacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr i Paweł)
Trwa restrukturyzacja sieci Piotr i Paweł. Kolejne sklepy są przejmowane

- Przejęcie części sklepów przez kolejnego branżowego inwestora, to jeden z elementów planu restrukturyzacji sieci Piotr i Paweł, który konsekwentnie wdrażany jest przez zarząd spółki. Objęta postępowaniem sanacyjnym sieć intensywnie realizuje strategię przywrócenia rentowności wszystkich sklepów. Docelowy model zakłada pozostanie około 70 sklepów w upmarketowych lokalizacjach, istotnych dla Piotra i Pawła - podała sieć, komunikat cytuje portal dlahandlu.pl.

- Piotr i Paweł nie znika z rynku – podkreśla Marek Miętka, Prezes sieci. - Realizujemy plan pozyskując środki na finansowanie restrukturyzacji i przygotowując się do kluczowego okresu handlowego - Świąt Bożego Narodzenia - dodaje Miętka.

Przejęte przez Carrefour lokalizacje to: sklep w warszawskim Wilanowie (Al. Rzeczpospolitej), sklep w Konstancinie-Jeziornie oraz sklep w Katowicach (ul. Bażantów). Przejęte sklepy są placówkami franczyzowymi poznańskiej sieci.

– Dla nas jest to element realizowanego planu restrukturyzacji, którego jednym z elementów jest przejmowanie części sklepów przez inwestorów branżowych. Jednocześnie wprowadzamy nowy program lojalnościowy, poszerzamy asortyment na półkach i wkrótce startujemy z nową kampanią marketingową – mówi prezes sieci Piotr i Paweł.

– Negocjacje dotyczące przejęcia kilku kolejnych sklepów z różnymi inwestorami trwają – podkreśla Miętka.

Od początku roku sieć Piotr i Paweł zamknęła 36 sklepów. 5 placówek trafiło do Biedronki, 3 do Carrefoura. W sumie w 2018 roku Piotr i Paweł uruchomił 3 sklepy, stracił 44 placówki i obecnie zarządza siecią 105 sklepów, z czego 16 działa w Poznaniu, 13 w Warszawie, a 13 w Trójmieście.

4 września do Sądu Rejonowego w Poznaniu wpłynął wniosek o ogłoszenie postępowania sanacyjnego Piotra i Pawła.

- Złożony do sądu w Poznaniu wniosek sanacyjny jest środkiem do realizacji tego planu, który daje czas na restrukturyzację sieci Piotr i Paweł. W ocenie zarządu wniosek ten daje realną perspektywę na normalne funkcjonowanie i rozwój firmy w przyszłości. Wdrażany plan zakłada ponadto prowadzenie rozmów dotyczących przejęcia aktywów spółki, negocjacji z bankami, a także poprawy współpracy z kluczowymi dostawcami oraz franczyzobiorcami – informował zarząd Piotra i Pawła.

Sieć handlowa Piotr i Paweł tłumaczy, że zamierza koncentrować się na produktach z tzw. średniej i wyższej półki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Rozszerzenie zakazu handlu? "To skazuje społeczeństwo na brak dostaw"

Tagi: handel, Piotr i Paweł, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-10-2018

bumPiotr i Paweł to jest dla złodziejskiego elektoratu PO bo normalni ludzie którzy pracują uczciwe nie stać robić zakupów w tym bardzo drogim sklepie

22-10-2018

annadobrze prosperujący PiP na Bażantowie w Katowicach przechodzi do Carrefur , a dogorewający od prawie roku na Gawronów dalej będzie straszył pustymi … Czytaj całość

23-10-2018

KacperPiotr i Paweł jest jednym z najlepszych sklepów w Polsce. Jest nieco droższy od innych ale nigdy się na nim nie zawiodłem. Towar zawsze dobrej jakości … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (5)