Notowania

Sklepy Piotr i Paweł zmieniają barwy. Pięć punktów już pod szyldem Biedronki

To już oficjalne. Dawne sklepy Piotr i Paweł zmieniają szyld. Od najbliższego piątku będą występować z logiem dyskontów Biedronka. Włączenie obejmuje pięć lokalizacji. Dawni pracownicy będą mogli zachować etaty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Lech Gawuc/Reporter)
Od piątku pięć dawnych sklepów Piotra i Pawła zmieni barwy na Biedronkę.

Mamy oficjalne potwierdzenie. Dawne sklepy Piotr i Paweł zmieniają szyld. Od najbliższego piątku będą występować z logiem dyskontów Biedronka. Włączenie obejmuje pięć lokalizacji. Dawni pracownicy będą mogli zachować etaty.

Przejęcie jest efektem rozmów prowadzonych pomiędzy między Jeronimo Martins Polska a siecią Piotr i Paweł. O tym, że dochodzi do spotkań pomiędzy przedstawicielami obu firm pisaliśmy już w sierpniu na money.pl.

Które sklepy zmienią szyld? Chodzi o punkty w Kaliszu przy ulicy Młynarskiej, dwie lokalizacje we Wrocławiu (ul. Grabiszyńska i ul. Dokerska), dawny sklep Piotra i Pawła w Tychach przy ulicy Towarowej oraz w Poznaniu nieopodal Szwedzkiej. Klienci będą mogli odwiedzić nowe sklepy już w ten piątek 28 września.

OGLĄDAJ: * *Sytuacja w Biedronce może wpłynąć na ograniczenie zakazu handlu

Dzięki przejęciu sieć Biedronka będzie liczyć ponad 2830 lokalizacji.

- Jesteśmy przekonani, że rozszerzenie zakresu naszych usług jest naturalnym kierunkiem rozwoju Biedronki, a nasi klienci będą zadowoleni z oferty. Mimo iż te 5 sklepów stanowi bardzo niewielką liczbę z perspektywy skali działania obu sieci, przejęcie ich dobrze wpisuje się w strategię Biedronki – podał w komunikacie Paweł Stolecki, Dyrektor Operacyjny Makroregionu w Jeronimo Martins Polska.

Dla osób, które dotychczas pracowały w Piotrze i Pawle oznacza to możliwość zachowania pracy. Nowy pracownicy Biedronki będą mogli korzystać z etatu i innych benefitów. Aktualnie Jeronimo Martins Polska zatrudnia w swoich dyskontach ok. 65 tys. osób.

Przejęcia są elementem panu naprawy finansów Piotra i Pawła. Co więcej, chrapkę na sklepy franczyzowe mają też inne sieci m.in. Carrefour Polska i spółka Emperia Holding (właściciel stokrotki).

Przypomnijmy, 12 września sąd w Poznaniu zatwierdził wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego Piotra i Pawła. Oznacza to, że sieć przez rok będzie chroniona przed wierzycielami, ale musi na bieżąco spłacać aktualne zobowiązania. Firma wdrożyła projekty, których celem ma być odzyskanie rentownośc

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: rebranding, Biedronka, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-09-2018

Tomaszwielka szkoda... wielka... bylo czysto, elegancko z miłą obsługą. Będzie brud w sklepie, syf na zewnątrz sklepu i jedna kasa otwarta... nie lubię … Czytaj całość

25-09-2018

BbDoprowadzamy do tego ze będą tylko biedry i wtedy podniosą ceny i wtedy będziemy płakać za rodzimym handlem ale będzie za późno .beda dyktować ceny … Czytaj całość

25-09-2018

lolaBiedronki to koszmar, brud, bałagan, złe oświetlenie i kompletny brak towaru, ktory nadawałby się do spożycia! Zlikwidować wszystkie Biedronki w … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (40)