Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PiS o efektach dobrej zmiany w finansach publicznych

15
Podziel się:

PiS zapewnia, że budżet jest w coraz lepszej kondycji i kolejne obietnice wyborcze będą realizowane. Sejm obniżył podatek CIT dla małych firm z 19 do 15 procent. Zmiana dotyczy podatników, których dochód nie przekracza miliona dwustu tysięcy euro rocznie. Jest ich w Polsce ponad 390 tysięcy.

PiS o efektach dobrej zmiany w finansach publicznych
(Piotr Jedzura/REPORTER)

Szef sejmowej komisji finansów publicznych Jacek Sasin podkreślił, że obniżenie podatku CIT to realizacja kolejnego elementu programu wyborczego PiS. Powiedział, że ustawa ma ulżyć drobnym przedsiębiorcom oraz pobudzić drobny biznes do sukcesów, bo to drobny biznes - jego zdaniem - będzie tworzył bogactwo obywateli.

Według posła Janusza Szewczaka widać już, że sztandarowy program PiS "Rodzina 500 Plus" napędza gospodarkę. - Praktycznie wszystkie wskaźniki idą do góry, zarówno sprzedaży, koniunktury gospodarczej, konsumpcji, dochodów podatkowych. Widać, jak wielkim nieporozumieniem było mówienie o tym, że ten program może gospodarce zaszkodzić - stwierdził poseł Szewczak. Do sukcesów PiS zaliczył też wyjątkowo niski wskaźnik bezrobocia, na poziomie 8,8 procent.

Zdaniem Jacka Sasina liczby wyraźnie pokazują, że budżet państwa jest w znacznie lepszej sytuacji niż w czasie rządów koalicji PO-PSL. Podkreślił, że na koniec pierwszego półrocza deficyt budżetowy przewidywany na rok 2016 został zrealizowany w wysokości zaledwie 34 procent. Pokazuje to, jak zaznaczył, że stosunek wpływów podatkowych do wydatków jest znacznie korzystniejszy niż w latach poprzednich.

- Polski budżet jest bezpieczny, polskie finanse publiczne są stabilne - powiedział szef sejmowej komisji finansów publicznych i zapewnił, że istnieje pełne zabezpieczenie finansowe do realizacji zobowiązań zapowiedzianych i już realizowanych przez rząd PiS. Jako źródła dodatkowych wpływów do budżetu Jacek Sasin wskazał wprowadzony przez PiS podatek bankowy, podatek od sprzedaży detalicznej oraz ustawę paliwową uszczelniającą rynek handlu paliw.

Janusz Szewczak podkreślił, że przez 8 miesięcy rządów PiS udało się zrobić więcej niż Platformie przez 8 lat. Jego zdaniem jest nie jest to tylko zasługa ministerstwa finansów, ale także ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego, który zapowiedział surowe kary dla wyłudzających podatki.

- Kończy się raj dla oszustów podatkowych, kończy się państwo teoretyczne, budujemy państwo praktyczne, które ma służyć obywatelom - zapewnili posłowie Sasin i Szewczak. Poinformowali, że zgodnie z zapowiedzią jesienią zostanie też zrealizowane obniżenie wieku emerytalnego.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(15)
unia
5 lata temu
nie rozumiem pisowskiej logiki. jeśli twierdzą że takie programy socjalne napedzaja gospodarkę to czemu nie dać kazdemu po 1000 lub 2000 tys zl? dlaczego nie dadzą podwyżek nauczycielom i niepełnosprawnym?
t3
7 lat temu
A kiedy skończy się raj dla administracji państwowej i zacznie ona służyć narodowi, który jej za to płaci?
dd
8 lat temu
Bolszewicka propaganda, idą naprawdę ciężkie czasy dla małych firm
jzg
8 lat temu
Czy to nie jest zmiana na szkodę małych firm prywatnych, ktorym trudniej bedzie teraz w bezpośredniej konkurencji z małą spółką?
erewan
8 lat temu
W innym miejscu politycy mówili że budzet jest taki/siaki bo przygotowany jeszcze przez poprzedników :)