Notowania

autostrady
06.07.2009 06:47

PiS chce głowy ministra od autostrad

PiS złoży w Sejmie wniosek o wotum nieufności dla ministra Cezarego Grabarczyka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

*PiS złoży w Sejmie wniosek o wotum nieufności dla ministraCezarego Grabarczyka. Zarzuca mu między innymi drastyczne ograniczenie budowy dróg i sprzyjanie kosztem budżetu państwa konsorcjom budującym autostrady. *

Poseł PiSKrzysztof Tchórzewskiwyjaśnia _ Dziennikowi _, że przesądzające o decyzji złożenia wniosku o wotum nieufności dla ministra Grabarczyka było podpisanie umowy na budowę autostrady A2 na odcinku Świecko-Nowy Tomyśl. Zdaniem polityków PiS umowa została podpisana na kolanie. A ponieważ na terminie zależało ministrowi, koncesjonariusz (konsorcjum Jana Kulczyka) ubił złoty interes.

W uzasadnieniu do składanego wniosku można również przeczytać o _ fatalnej zgodzie _ ministra na cięcia w budżecie jego resortu - w sytuacji, gdy właśnie na infrastrukturę dostajemy najwięcej pieniędzy z Unii Europejskiej. Członkowie PiS zarzucają ministrowi, że ograniczył inwestycje - pisze _ Dziennik _.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Grabarczyk chwali się rekordem ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/grabarczyk;chwali;sie;rekordem,121,0,487033.html )
* [ Płatna autostrada to usługa. Podlega reklamacjom ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/platna;autostrada;to;usluga;podlega;reklamacjom,140,0,453004.html )
* [ Ministerialne pułapki na A2. Zdążymy na Euro 2012? ]( http://news.money.pl/artykul/ministerialne;pulapki;na;a2;zdazymy;na;euro;2012,205,0,447181.html )

Fatalna zdaniem opozycji jest też polityka resortu wobec przewoźników. Teraz, po pięciu miesiącach od ostatniej podwyżki, rząd znów chce zwiększyć opłaty za winiety na autostrady. Pod koniec ubiegłego roku zdrożały one o 30 procent

PiS ma też zarzuty polityczne. Uważa, że Grabarczyk ma słabą pozycję w rządzie i jest niedecyzyjny, bo kontrolę nad wieloma obszarami jego ministerstwa przejmują premierDonald Tuskz wicepremieremGrzegorzem Schetyną.
Grabarczyk nie chciał komentować inicjatywy PiS.

Tagi: autostrady, pieniądze, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz