Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PiS przedstawił 21 postulatów. "Rozmowa wolnych z wolnymi"

0
Podziel się:

- Polacy chcą, by w centrum działań polityków była praca, rodzina, zdrowie i bezpieczeństwo - podkreślił Jarosław Kaczyński.

PiS przedstawił 21 postulatów. "Rozmowa wolnych z wolnymi"
(PAP/Grzegorz Momot)

Prezes PiS Jarosław Kaczyński przedstawił 21 postulatów i zadań do spełnienia, by Polska była lepsza i sprawiedliwsza. Wymienił m.in. narodowy program zatrudnienia czy odejście od reformy emerytalnej. Potrzebna jest rozmowa - przekonywał.

Kaczyński w święto 1 maja wystąpił przed pomnikiem Radomskiego Czerwca. Politycy Prawa i Sprawiedliwości przedstawili w tym miejscu 21 postulatów, wzorowanych postulatach z sierpnia 1980 roku. Prezes PiS zaznaczył, że jeśli uda się je zrealizować _ Polska będzie lepsza dla obywateli _. Postulaty - jak zaznaczył - są zawarte i wynikają z programu PiS przyjętego na lutowym kongresie partii oraz rozmów z Polakami.

_ - Polacy chcą, by w centrum działań polityków była praca, rodzina, zdrowie i bezpieczeństwo _ - podkreślił.

Kaczyński wspominał swego brata b. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jak stwierdził, był _ człowiekiem solidarności, dla którego prawa pracownicze były bardzo ważne _. _ Potrzebna jest rozmowa, trud porozumienia. Trzeba rozmawiać przede wszystkim z Polakami _ - mówił lider PiS.

Wśród 21 _ postulatów i zadań _ politycy PiS wymienili: powstanie narodowego programu zatrudnienia, program finansowania inwestycji w przemyśle infrastrukturze i kolei, zmiany w kodeksie pracy, zwalczające patologie, obronę interesów polskich rolników, w tym walkę o wyrównanie unijnych dopłat, finansowanie służby zdrowia z budżetu, likwidację NFZ, dodatki w wysokości 500 złotych na drugie i kolejne dziecko, odejście od rządowej reformy emerytalnej i ustalenie wieku emerytalnego na poziomie 63 i 65 lat, walkę z korupcją, a także reformę sądów i prokuratur.

21. postulatem jest _ rozmowa wolnych z wolnymi _ i potrzeba dialogu społecznego, partnerstwa związków zawodowych, władz, samorządów i organizacji społecznych.

W Radomiu Kaczyński uczestniczył we mszy świętej w intencji ludzi pracy. Złożył też kwiaty pod pomnikiem Radomskiego Czerwca i pomnikiem Lecha i Marii Kaczyńskich.

Czytaj więcej w Money.pl
Rodzina to nie skarbonka, przekonuje prezes _ - Państwo musi skończyć z polityką, która jest przeciw rodzinie, a polega na traktowaniu rodziny jak skarbonki, z której ciągnie się środki na niezdarne funkcjonowanie państwa - _powiedział prezes PiS.
Problem wieprzowiny? Kaczyński ma receptę PO i PSL nie słuchają rolników i nie dbają o polską wieś. - _ Nie ma żadnej koncepcji, nie ma planu, jest chaos _ - krytykuje prezes PiS.
Kaczyński: Wybory do PE zmienią też Polskę Podczas konwencji w Warszawie, Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało liderów list do Parlamentu Europejskiego.
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)