Notowania

pis
06.10.2012 20:15

PiS przedstawiło alternatywę dla województwa Świętokrzyskiego

Duża część programu jest poświęcona edukacji i mówi o: zatrzymaniu likwidacji szkół i zmodyfikowaniu szkolnictwa zawodowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

*_ Alternatywę dla Świętokrzyskiego _, która ma sprawić, że region przestanie być jednym z najbiedniejszych w Polsce, przedstawiło w sobotę regionalne PiS. Program bezpośrednio nawiązuje do założeń przedstawionych przez Jarosława Kaczyńskiego. *

Świętokrzyskie PiS zaprezentowało swój program przy klasztorze na Świętym Krzyżu. Jak podkreślił podczas konferencji prezes regionalnej organizacji PiS Krzysztof Lipiec, są to propozycje kierowane do wszystkich mieszkańców województwa - także do liderów i działaczy innych partii politycznych w województwie świętokrzyskim.

_ - Liczymy przede wszystkim na szeroką dyskusję wokół zasygnalizowanych tematów. Pozostajemy otwarci na wszelkie propozycje, które będą służyły rozwojowi naszego województwa i przyczynią się do wzrostu dobrobytu mieszkańców _ - powiedział Lipiec.

_ - Alternatywa dla Świętokrzyskiego _ zakłada wsparcie zadłużonych samorządów m.in. przez zdjęcie z nich ciężaru realizowania inwestycji współfinansowanych przez Unię Europejską. Duża część programu jest poświęcona edukacji i mówi o: zatrzymaniu likwidacji szkół, zmodyfikowaniu szkolnictwa zawodowego oraz stworzeniu systemu zatrudnienia absolwentów.

_ - Wierzymy, że Polsce potrzeba wyedukowanego społeczeństwa, które dzięki swej wiedzy będzie mogło budować prężną gospodarkę. Obecnie samorządy, które narzekają na brak pieniędzy, likwidują szkoły. My chcemy, edukacja była finansowana ze środków rządowych, a samorząd powinien ją wspierać _- powiedział PAP Lipiec.

W swoim programie świętokrzyskie PiS deklaruje dołożenie wszelkich starań, aby w Kielcach powstało lotnisko i aby przez region przechodziła sieć szybkich połączeń kolejowych. Ważnym dla gospodarki regionu założeniem alternatywy jest stworzenie _ Świętokrzyskiej Strefy Ekonomicznej _, która obejmie teren całego województwa i umożliwi rozwój przedsiębiorczości.

W powiatach typowo rolniczych program proponuje stworzenie _ Strefy Ochrony Rolnictwa _ ze zmodyfikowaną sferą doradztwa rolniczego, ubezpieczeń, a także lokalnych podatków. Tam gdzie jest to możliwe rozwijanie pozarolniczej działalności z miejscami pracy dla mieszkańców wsi. Duża część programu jest poświęcona służbie zdrowia: dostępności do badań, planom rozbudowy świętokrzyskich szpitali i zabieganiu o równe traktowanie wszystkich województw pod względem finansowania świadczeń przez NFZ.

_ - Nasza alternatywa dla regionu świętokrzyskiego jest spójna i mocno związana z programem dla Polski, który przedstawił Jarosław Kaczyński. Zakładamy, że po zbliżających się wyborach parlamentarnych PiS powróci do rządzenia w kraju, a po wyborach samorządowych weźmie odpowiedzialność także za nasze województwo _ - dodał Lipiec.

W świętokrzyskim PiS ma ponad 2000 członków. Na terenie województwa działają 92 komitety terenowe partii, która w ostatnich wyborach parlamentarnych w regionie świętokrzyskim wygrała z PO i PSL.

Czytaj więcej w Money.pl
Kaczyński: Polska wreszcie się przebudziła - _ My się do władzy nie pchamy. Chcemy rządu neutralnego, który poprowadzi polskie sprawy w sposób inny _ - przekonywał prezes PiS.
Prezes NBP będzie rozmawiał z PiS i SLD Spotkanie parlamentarzystów PiS z szefem NBP ma być zamknięte dla mediów.
PiS ma nowy pomysł na polskie drogi Wielkopolscy politycy PiS przygotowali projekt zmiany ustawy o drogach publicznych.
Tagi: pis, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz