Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PiS pyta o LOT i darmowe bilety

0
Podziel się

Opozycja chce sejmowej debaty na temat sytuacji finansowej narodowego przewoźnika.

PiS pyta o LOT i darmowe bilety
(PAP/Leszek Szymański)
bEhAqjFN

Klub Prawa i Sprawiedliwości złożył w Sejmie wniosek o debatę na temat sytuacji finansowej PLL LOT. Miałaby się ona odbyć na następnym posiedzeniu Sejmu.

Według PiS, kondycja finansowa LOT-u dramatycznie się pogarsza, a za nieprawidłowości w dziedzinie finansów odpowiadają władze spółki. _ Nie ma informacji o skali darmowych biletów rozdawanych przez PLL LOT, brakuje kontroli nad fakturami pomiędzy PLL LOT a spółkami córkami, brakuje weryfikacji pośredników oraz firm doradczych i konsultingowych _ - czytamy w uzasadnieniu.

Według PiS, pogarsza się też stan floty, a liczba sprawnych samolotów zmniejszyła się między innymi poprzez wyczarterowanie dwóch samolotów typu Embraer 175 na potrzeby rządu.

bEhAqjFP

Poseł Andrzej Adamczyk tłumaczył na konferencji prasowej, że sejmowa debata na ten temat jest potrzebna, bo rząd problemy narodowego przewoźnika zamiata pod dywan. Jeżeli z czyjejkolwiek inicjatywy taka debata się odbędzie, to jest to przede wszystkim korzystne i dla instytucji i dla podatników - powiedział.

Były minister infrastruktury Jerzy Polaczek tłumaczył, że PiS nie chce dopuścić do upadłości narodowego przewoźnika, jakim są PLL LOT. To jest ten moment, żeby rząd podjął w tej sprawie dyskusję i przede wszystkim wyciągnął radykalne wnioski - powiedział. Wyjaśnił, że powinny mieć charakter strukturalny, ekonomiczny i strategiczny dla przewoźnika.

Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna wstępnie zgodził się na debatę o sytuacji PLL LOT. Ostateczna decyzja ma zapaść podczas wtorkowego posiedzenia Konwentu Seniorów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/248/t92920.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/lot;chce;ruszyc;na;podboj;azji;beda;nowe;trasy,49,0,766513.html) LOT chce ruszyć na podbój Azji. Będą nowe trasy? Linie lotnicze rozważają uruchomienie nowych połączeń do Pekinu, Szanghaju i Tokio.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/22/t98326.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/lot;200;mln;pod;kreska;trzeci;rok;z;rzedu,127,0,733823.html) LOT 200 mln pod kreską. Trzeci rok z rzędu To i tak o ponad 100 milionów złotych mniej niż w roku ubiegłym.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/22/t98326.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/jest;czterech;kupcow;chetnych;na;lot,125,0,693373.html) Jest czterech kupców chętnych na LOT Gawlik: Wejście inwestora do przewoźnika możliwe jest w połowie przyszłego roku.
bEhAqjGq
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)