Notowania

minister
18.03.2011 06:17

PiS, SLD i PJN za odwołaniem Sawickiego

Opozycja uważa, że minister rolnictwa prowadzi do zagrożenia bezpieczeństwa żywnościowego Polski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Sejm będzie debatował nad wnioskiem PiS o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra rolnictwa Marka Sawickiego. Wniosek zamierzają poprzeć kluby SLD i Polska Jest Najważniejsza.

Wiceprzewodniczący komisji rolnictwa z PiS, Krzysztof Jurgiel uważa, że urzędowanie ministra Sawickiego prowadzi do zagrożenia bezpieczeństwa żywnościowego Polski.

- _ Nie będziemy mieli, jeśli nie nastąpi zmiana, równych dopłat z rolnikami innych krajów Unii Europejskiej, co jest bardzo krzywdzące i przy obecnym wzroście cen będzie powodowało dalszy brak równej konkurencji naszych rolników i rolników z Unii Europejskiej _ - uważa Jurgiel.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t20165.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ceny;cukru;spadna;dopiero;w;czerwcu,248,0,794616.html) Ceny cukru spadną dopiero w czerwcu
Wojciech Mozjesowicz z Klubu Polska Jest Najważniejsza obliczył, że przez ponad trzy lata, na 252 posiedzenia komisji rolnictwa minister Sawicki spotkał się z nią tylko cztery razy. Dużo deklaracji - mało realizacji - dodaje poseł. Choć możliwości ministra są ograniczone to zanim coś obieca, powinien się upewnić, że dotrzyma słowa - mówi Mojzesowicz.

- _ Pierwsza sprawa szybki wykup ziemi przez polskich rolników. Naprawdę serce rośnie - mijają trzy lata - nie ma ustawy, nie ma pomyslu, rolnicy nie mają pieniędzy _- powiedział Mojzesowicz.

Poseł SLD Stanisław Stec ma pretensje do ministra między innymi za brak efektywności ustawy o dopłatach do ubezpieczeń płodów rolnych.

POSŁUCHAJ POSŁA STECA:


-_ Ubezpieczenie upraw jest w interesie rolników i państwa, bo państwa nie będzie stać, żeby co roku wypłacać rolnikom odszkodowania _ - twierdzi Stec.

Przewodniczący Klubu PSL Stanisław Żelichowski uważa, że zarzuty wobec Marka Sawickiego są bezzasadne, zwłaszcza, ze strony PiS - partii, która w czasie 2-letnich rządów często zmieniała ministrów rolnictwa.

-_ Lepper, Kowalczyk, Mojzesowicz, Jurgiel, prezes Kaczyński - traktowali ministrów rolnictwa jak ziemniaki, które co jakiś z czas wykopywano _ - powiedział polityk PSL.

POSŁUCHAJ POSŁA ŻELICHOWSKIEGO:

Platforma Obywatelska stanie murem za Markiem Sawickim bo to dobry minister - deklaruje wiceprzewodniczący Klubu PO Sławomir Rybicki.

Uzasadnienie do wniosku PiS o odwołanie Marka Sawickiego liczy 18 stron.
Zarzuty to między innymi: zmniejszanie nakładów na rolnictwo, brak przeciwdziałania rosnącym cenom produkcji rolnej, doprowadzenie do destabilizacji rynków rolnych, brak przeciwdziałania niskim cenom warzyw, mięsa i mleka, niszczenie polskiego rynku cukru oraz brak działań zwiększających dochody rolników poza produkcją rolną.
Minister Marek Sawicki uważa zarzuty PiS-u za teatr przedwyborczy. Komisja rolnictwa rekomenduje Sejmowi odrzucenie wniosku PiS.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/196/t20164.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sawicki;ma;mocne;plecy;nie;odejdzie,163,0,788899.html) Sawicki ma mocne plecy, nie odejdzie Kaczyński: ani w kraju, ani w Unii nie potrafi nic załatwić. Minister: nie ma powodów do mojej dymisji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/150/t131990.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/koalicja;za;sawickim;opozycja;-;za;odwolaniem,141,0,788621.html) Koalicja za Sawickim, opozycja - za odwołaniem Opozycja: _ To jest minister odpowiedzialny za drożyznę na rynku żywności _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t20165.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polska;pyta;ke;chce;doplat;dla;plantatorow,5,0,773637.html) Polska pyta KE. Chce dopłat dla plantatorów Minister rolnictwa podpisał wniosek o zgodę KE na dopłaty dla producentów tytoniu
Tagi: minister, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz