Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PiS stawia warunki przed expose premiera

0
Podziel się:

Politycy partii chcą, by po wystąpieniu Donalda Tuska w Sejmie odbyła się
długa debata.

PiS stawia warunki przed expose premiera
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Klub PiS chce, by po wystąpieniu premiera Donalda Tuska w Sejmie odbyła się debata długa, trwająca sześć godzin. Według szefa klubu Mariusza Błaszczaka, sytuacja gospodarcza i społeczna w Polsce jest na tyle poważna, że trzeba do niej podejść merytorycznie.

Błaszczak zapowiedział w Sejmie, że podczas posiedzenia Prezydium Sejmu i Konwentu Seniorów klub PiS zaproponuje, by po wystąpieniu Tuska odbyła się debata długa. _ Wystąpienie premiera, dwugodzinna przerwa, później żądamy debaty i to długiej _ - podkreślił poseł.

_ - Jeżeli ci, którzy rządzą Polską poważnie podchodzą do swoich obowiązków, to na nasz projekt powinni się zgodzić _ - zaznaczył szef klubu PiS. _ Niech premier nie boi się długiej debaty, bo kluby mają prawo odnieść się do obecnej sytuacji w Polsce _ - dodał rzecznik PiS Adam Hofman.

Odnosząc się do pytań, jakie posłowie PiS chcą skierować do premiera w trakcie debaty Błaszczak zwrócił m.in. uwagę, że _ bezrobocie w Polsce rośnie z miesiąca na miesiąc _. _ Jest szczególnie dotkliwe dla ludzi młodych, więc pytania na temat ożywienia gospodarki, w jaki sposób rząd zamierza stworzyć bodźce, które sprawią, że gospodarka będzie się rozwijała _ - powiedział szef klubu PiS.

PiS chce też pytać o funkcjonowanie małych i średnich przedsiębiorstw. _ O tych sprawach trzeba rozmawiać poważnie, a wstępna propozycja marszałek Sejmu była daleka od powagi, czyli 10-minutowe wystąpienia klubów i jednominutowe pytania. To parodia debaty _ - ocenił Błaszczak.

Pytany, czy prezes PiS Jarosław Kaczyński zabierze głos w trakcie debaty nad wystąpieniem premiera, Błaszczak powiedział, że _ to rozstrzygnie się już niebawem _. _ Nie wiemy, czy będzie to debata, czy będziemy mieli do czynienia z kolejnym spektaklem z Donaldem Tuskiem w roli głównej _ - dodał szef klubu PiS.

Ostateczna decyzja w sprawie debaty zapadnie na wtorkowym posiedzeniu Prezydium Sejmu i Konwentu Seniorów. Wystąpienie szefa rządu w Sejmie odbędzie się prawdopodobnie w piątek.

Czytaj więcej w Money.pl
Tak będzie wyglądało drugie expose premiera Paweł Graś ujawnił, czy Donald Tusk ogłosi wymianę ministrów. Zdradził nawet, czego premier nie powie w trakcie wystąpienia.
Money.pl do Schetyny: PiS jest od was lepszy! Schetyna: Przyznaję, że... Polityk Platformy odpowiada na ważne pytanie: Co zrobi PO, żeby odzyskać przewagę sondażach.
Premier w expose postawi na gospodarkę Na początku tygodnia premier ma przedstawić założenia wystąpienia kierownictwu PO i PSL.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)