Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polska wieś
20.01.2014 08:46

PiS walczy o wieś

Sprawiedliwość coraz ostrzej krytykuje Polskie Stronnictwo Ludowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jan Bielecki/East News)

- _ To nie wojna, to spór _- mówi Joachim Brudziński. Prawo i Sprawiedliwość coraz ostrzej krytykuje Polskie Stronnictwo Ludowe.

Wczoraj w Wierzchosławicach pod Tarnowem Jarosław Kaczyński świętował rocznicę urodzin Wincentego Witosa - legendarnego przywódcy ruchu ludowego i trzykrotnego premiera.

W radiowej Jedynce poseł Brudziński powtórzył słowa prezesa - tylko PiS zajmuje się sprawami polskiej wsi.

Jego zdaniem, dwa lata rządów tej partii (2005-2007) to czas _ szczęsny i dobry _ dla rolnictwa. Tymczasem rządy PO to _ likwidacja i zwijanie _ Polski powiatowej - mówi poseł. Jako przykład podał likwidację 105 posterunków policyjnych w ubiegłym roku.

Zdaniem posła Brudzińskiego, rząd chce raczej wzmacniać metropolie, kosztem właśnie wsi i mniejszych miast. PSL w koalicji polityk PiS nazywa _ kwiatkiem do kożucha _.

Jak podkreśla, partia Janusza Piechocińskiego wspiera też inne niekorzystne dla wsi rozwiązania - na przykład wykup ziemi przez obcokrajowców czy zabranie części środków Lasom Państwowym.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezes PiS bije w Polskie Stronnictwo Ludowe Prezes PiS Jarosław Kaczyński zarzucił koalicyjnemu PSL, że reprezentuje interesy "niewielkich, wpływowych, zamożnych" grup, podczas gdy PiS broni interesów polskiej wsi.
"To PiS broni interesów polskiej wsi" _ - Musimy pamiętać, kto interesów polskiej wsi broni, a kto bronić ich nie chce - _ mówił Kaczyński w Wierzchosławicach uczestnicząc w obchodach 140. rocznicy urodzin Wincentego Witosa.
Wezwał PiS do zerwania z Brytyjczykami Wicepremier wezwał prezesa Jarosława Kaczyńskiego do wystąpienia z frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR), w której obok PiS jest m.in. partia brytyjskiego premiera Davida Camerona.
PO równo z PiS. Zaskakujące wyniki sondażu CBOS: do parlamentu dostałyby się tylko cztery partie, aż 30 procent nie chce głosować.
Tagi: polska wieś, pis, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz