Notowania

prawo
21.12.2009 13:33

PiS wznawia walkę o wolne w Trzech Króli

Według posłów dodatkowy dzień wolny nie zaszkodzi polskiej gospodarce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Według posłów Prawa i Sprawiedliwości dodatkowy dzień wolny nie zaszkodzi polskiej gospodarce, według konfederacji Lewiatan straty mogą sięgnąć nawet 6 mld zł - informuje e-prawnik.pl.

Do Sejmu trafił projekt ustawy o przywróceniu dnia wolnego od pracy w Święto Trzech Króli, którego twórcami są posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Przedstawiony dokument niczym się nie różni od swojej wcześniejszej wersji z 6 stycznia tego roku.

W lipcu wynik głosowania nad ustawą okazał się niekorzystny dla autorów dokumentu - 243 posłów nie chciało wolnego w Trzech Króli, za świętem opowiedziało się 176 głosujących, tylko dwie osoby wstrzymały się od głosu. Posłowie PiS liczą teraz, że parlamentarzyści zmienili zdanie i przychylniej podejdą do inicjatywy ustawodawczej.

Projekt nie pociąga za sobą obciążenia dla budżetu państwa ani budżetów jednostek samorządu terytorialnego - twierdzą jego autorzy. Co więcej, rodzi on pozytywne skutki społeczno-gospodarcze, spotykając się z bardzo dobrym oddźwiękiem i szerokim poparciem społeczeństwa.

Z taka argumentacją nie zgadza się Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan. Kolejny dzień wolny to prawie 6 mld zł straty dla podmiotów prowadzących działalność gospodarczą. Budżet państwa może stracić w tym dniu nawet 1,07 mld zł

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ ).
Tagi: prawo, wiadomości, praca, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, gospodarka polska, czołówki
Źródło:
e-prawnik.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz