Notowania

Minister zachwycony Polską koniunkturą. "Tego nie ma w żadnym innym kraju UE"

Stabilny i wysoki wzrost gospodarczy, to coś, co nas wyróżnia na arenie europejskiej, twierdzi minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Jak zaznacza, już przegoniliśmy Węgrów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(REPORTER)
Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju.

Stabilny i wysoki wzrost gospodarczy, to coś, co nas wyróżnia na arenie europejskiej - uważa minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Jak zaznacza, już przegoniliśmy Węgrów.

- Polska jest krajem szybko rosnącym, i to rosnącym w sposób stabilny, zrównoważony – zachwalał minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński na antenie TVP Info.

- Tego nie ma w żadnym innym kraju UE – cytuje Kwiecińskiego Polska Agencja Prasowa. Mało tego, w relacji PKB na mieszkańca przegoniliśmy Węgry, a jak wstępowaliśmy do UE, Węgrzy byli "zdecydowanie od nas bogatsi" – pisze PAP.

OGLĄDAJ: * *W Polsce brakuje rąk do pracy. Firmy nie mogą już nawet brać nowych zleceń:

To najlepszy czas, zdaniem ministra, aby polskie firmy wychodziły za granicę.

Jak doprecyzował podczas spotkania z dziennikarzami w Krynicy, już półtora roku mamy stabilny wzrost gospodarczy na poziomie 5 proc. PKB.

Szef MIiR podkreślił, że wierzy, że koniunktura będzie trwać i trzeci kwartał 2018 będzie na podobnym poziomie. jak drugi, gdy wyniósł 5,1 proc. PKB.

* * Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl* *

Tagi: pkb polski, pkb, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-09-2018

ekonomPanie minister. Te firmy z Polski nie wychodzą. One dzięki wam z Polski uciekają! I jakiż to powód do dumy przegonić Węgry ? "Tego nie ma w żadnym … Czytaj całość

05-09-2018

3,2,1 boomNie podniecajcie sie towarzyszu mimistrze, ze mamy wzrost gospodarczy, a poza tym horendalnie wysoka inflacje, drozyzne w sklepach, patologiczne … Czytaj całość

06-09-2018

truitpowiedział pisowski minister w tvp info a następnie przyznało sobie nagrodę "ekonomisty roku"

Rozwiń komentarze (34)