Notowania

wzrost pkb w polsce
02.03.2012 10:37

PKB Polski będzie wyższe. Belka przekonany

Dane o dynamice PKB w 2011 r. prawdopodobnie zostaną zrewidowane nieco w górę - uważa prezes Narodowego Banku Polskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz KRUPA/East News)

Dane o dynamice PKB w 2011 r. prawdopodobnie zostaną zrewidowane _ nieco w górę _ wobec aktualnych szacunków GUS na poziomie 4,3 proc. - uważa prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka._ _

_ - Ubiegłoroczny wzrost PKB na poziomie 4,3 proc. prawdopodobnie zostanie zrewidowany nieco w górę _ - powiedział Belka, cytowany przez agencję Bloomberg.

_ - W tym roku gospodarka także poradzi sobie dość dobrze. Spodziewamy się spowolnienia, ale każdy się go spodziewa _ - dodał.

Z podanych w styczniu przez GUS szacunków wynika, że Produkt Krajowy Brutto wzrósł w 2011 roku o 4,3 proc. po wzroście o 3,9 proc. w 2010 roku.

O PKB czytaj w Money.pl
Rostowski zachwycony. Ma się czym chwalić? Polska gospodarka osiągnęła wyjątkowy sukces. Tak uważa minister finansów w rządzie Donalda Tuska.
Oto, co zahamuje gospodarkę w 2012 roku GUS opublikował bardzo dobre wyniki za ubiegły rok jednak pytani przez Money.pl ekonomiści są zgodni, że tegoroczne PKB będzie już znacznie gorsze.
Szef NBP ujawnia, co czeka nas w przyszłym roku Recesja? Marek Belka uważa, że nasza gospodarka i złoty....
Tagi: wzrost pkb w polsce, marek belka, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz