Notowania

ceny paliw
29.08.2012 10:46

PKN Orlen i Lotos obniżają ceny większości swoich paliw

Od środy Grupa Lotos obniża ceny hurtowe benzyny bezołowiowej 95 o 25 zł, a benzyny bezołowiowej 98 o 33 zł na tysiąc litrów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(orlen.pl)

Od dzisiaj Grupa Lotos obniża ceny hurtowe benzyny bezołowiowej 95 o 25 zł, a benzyny bezołowiowej 98 o 33 zł na tysiąc litrów. Z kolei * *PKN Orlen obniża od dzisiaj hurtową cenę oleju grzewczego Ekoterm Plus o 25 zł za tysiąc litrów - poinformował płocki koncern.

Jak poinformowało biuro prasowe spółki, cena hurtowa oleju napędowego do celów opałowych spada o 20 zł na tysiąc litrów. Cena oleju napędowego nie zmienia się.

Lotos zaznaczył, że termin i wysokość zmian cen na stacjach paliw jest niezależną decyzją ich właścicieli.

Decyzja PKN Orlen oznacza, że cena Ekotermu Plus wynosi 3 tys. 242 zł za tysiąc litrów. W tym roku to 63. obniżka ceny oleju grzewczego w płockim koncernie. W tym czasie paliwo to drożało tam 97 razy.

Czytaj więcej w Money.pl
Ropa naftowa budzi coraz więcej emocji Zachowanie cen ropy od początku III kwartału budzi coraz większe emocje i niepokój.
Tak będą wyglądać ceny paliw na stacjach Ostatecznie o korekcie cen detalicznych zdecydują właściciele stacji paliw. W przypadku benzyny może to być wzrost o 5-6 gr na litrze w zależności od gatunku.
Spadła cena ropy naftowej na giełdzie. Powód? Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na wrzesień, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku kosztuje o 62 centy mniej, czyli 94,98 dolarów.
Tagi: ceny paliw, ropa naftowa, pkn, lts, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz