Notowania

PKP PLK wypłaciły pieniądze za inwestycję realizowaną przez Astaldi

PKP Polskie Linie Kolejowe wypłaciły należności podwykonawcom włoskiej firmy Astaldi. Kilka dni temu wyszły na jaw kłopoty przedsiębiorstwa budowlanego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PKP PLK)
We wrześniu Astaldi złożyła do sądu wniosek o ochronę przed wierzycielami

Jak czytamy w komunikacie spółki, pieniądze trafiły do Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych DIAG-MOST sp. z o.o., Vossloh Cogifer Polska sp. z o.o., Kaprin sp.z.o.o. z Krzeszowic oraz firmy INVOLT, TESM. W sumie wypłacona kwota to 14 mln zł.

„W sytuacji, kiedy firma Astaldi zaprzestała płatności na rzecz firm wykonujących prace przy realizacji linii kolejowych Lublin – Warszawa i Poznań – Wrocław, PLK nie pozostawia podwykonawców bez wsparcia. Spółka podjęła nadzwyczajne działania względem regulowania należności dla podwykonawców” – informują przedstawiciele PKP PLK.

Mniej unijnych miliardów dla Polski. PKP wie jak sobie z tym poradzić

Według spółki pierwsze pieniądze wysłano już we wtorek. W czwartek pieniądze otrzymali podwykonawcy wykonujący prace na linii lubelskiej.

PKP PLK podkreśliły, że cały czas Astaldi jest zobowiązane wykonywać umowy na liniach Lublin-Warszawa i Poznań-Leszno.

Astaldi to jedna z największych firm budowlanych w Europie. W Polsce buduje m.in. tunel na odcinku drogi ekspresowej S7 prowadzącej do Zakopanego oraz przebiegający pod Ursynowem trudny odcinek południowej obwodnicy Warszawy.

Włoska firma ma poważne kłopoty finansowe, których przyczyna jest brak chętnych na zakup jednej trzeciej udziałów w wartej przeszło 3 mld dolarów budowie mostu przez Bosfor. We wrześniu Astaldi złożyła do sądu wniosek o ochronę przed wierzycielami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: rynek kolejowy, astaldi, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-10-2018

Kolo z PikoloDlaczego do przetargu dopuszcza się firmy nie mogące samodzielnie wykonać zlecenia ? Startując do takiego zadania poza Polską musiałem udowodnić że … Czytaj całość

05-10-2018

lBolekPo co Astaldi skoro roboty wykonują polscy podwykonawcy? Ciekawe jaka marże sobie zostawia za pośrednictwo.

05-10-2018

CBA spiKorupcja wszędzie w PKP PLK też

Rozwiń komentarze (18)