Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PKP Cargo nie trafi na giełdę. Rząd nie ufa inwestorom?

0
Podziel się:

Nie docenią walorów drugiego towarowego przewoźnika Europy.

PKP Cargo nie trafi na giełdę. Rząd nie ufa inwestorom?
(Paweł Michalik/CC/Wikipedia)

Zdaniem rządu, nie docenią oni walorów drugiego co do wielkości towarowego przewoźnika w Europie. Dlatego PKP Cargo trafić ma w ręce inwestorów branżowych.

Większościowy pakiet PKP Cargo zostanie wystawiony na sprzedaż najpóźniej w połowie przyszłego roku - wynika z informacji _ Dziennika Gazety Prawnej. _ Według ekspertów najbardziej prawdopodobny wariant to wejście do spółki inwestorów finansowych.

Niemiecka Deutsche Bahn, która ma już niemal jedną trzecią europejskiego rynku, może nie dostać zgody Komisji Europejskiej na przejęcie, bo byłaby monopolistą. Natomiast mniejsi gracze z branży są za słabi, by przejąć polską spółkę.

Według źródeł _ Dziennika Gazety Prawnej _ na szybką prywatyzację nalegają ministrowie finansów i Skarbu Państwa. Gdyby sprzedano tylko połowę udziałów w spółce, której wartość jest szacowana przez ekspertów na 3 miliardy złotych, to byłby to duży zastrzyk dla budżetu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/163/t96163.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bankructwo;pkp;za;rok;kolejarze;beda;sprzedawac;jablka,250,0,687610.html) Bankructwo PKP? "Za rok kolejarze będą sprzedawać jabłka" Posłowie nie chcą zmian, które umożliwią upadłość.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/187/t84155.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/spolki;kolejowe;beda;mogly;oglosic;upadlosc,229,0,657381.html) Spółki kolejowe będą mogły ogłosić upadłość? Zmiany prawa wymaga od nas Bruksela. Chodzi o udzielaną spółkom pomoc państwową.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)