Notowania

bezpieczeństwo na kolei
31.05.2012 14:02

PKP na Euro 2012 - negocjacje maszynistów z ministrem

Minister Sławomir Nowak rozmawiał z kolejarzami. Na Euro pociągi pojadą?

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stanisław Kowalczuk/East News)

*Podczas prowadzenia lokomotywy rozmowy przez telefony komórkowe będą zakazane, za to czas pracy liczony będzie łącznie z dojazdem kolejarza do miejsca, gdzie zaczyna dyżur - to tylko niektóre plany ministra transportu, które przedstawił na posiedzeniu Zespołu do spraw Bezpieczeństwa w Transporcie. *

Jak zapowiedział minister Nowak, wszyscy maszyniści i dyżurni ruchu do końca roku przejść mają dodatkowe szkolenia. Będą też ujednolicone procedury bezpieczeństwa na torach. Urząd Transportu Kolejowego ma dostać więcej pieniędzy na kontrole.

Przed południem Sławomir Nowak spotkał się ze związkowcami, aby porozmawiać o bezpieczeństwie na kolei. Dwa dni temu przewodniczący Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce Leszek Miętek zapowiadał, że maszyniści mogą nawet zablokować ruch podczas Euro 2012, jeśli rząd nie wyznaczy sobie bezpieczeństwa na kolei jako priorytetu.

Dzisiaj odpowiada, że jest zadowolony z planów Nowaka. - _ Jeśli będzie tak jak mówi minister, to się cieszę, ale uciesze się jeszcze bardziej, jak zobaczę te zmiany. Obietnic było już sporo _ - dodaje Miętek. W czasie Euro, jak zapewnia związkowiec, maszyniści będą normalnie wypełniać swoje zadania. - _ Będziemy skrupulatnie przestrzegać wszystkich procedur _.

Sławomir Nowak zapowiedział, że niedługo do parlamentu trafi projekt nowelizacji ustawy o bezpieczeństwie kolejowym. Minister transportu podkreślił, że chodzi o to, by w przyszłości zapobiec takim katastrofom, jak pod Szczekocinami.

Czytaj więcej w Money.pl
Oni też wyjdą na ulice w czasie Euro 2012? Nie widzę w kolejnictwie powodów, by protestować na ulicach, szczególnie w czasie Euro 2012 - mówi minister transportu Sławomir Nowak.
Zaskakujący sojusznicy ministra Nowaka Związkowcy z OPZZ zapowiedzieli współprace w czasie Euro. Nie zgodzili się jednak, co jednej sprawy.
Nowak ogłasza rewolucję. "Na kolei najważniejszy jest pasażer" Stanowiska w zarządzie PKP SA stracą trzy osoby. Poleci tez prezes spółki.
Tagi: bezpieczeństwo na kolei, kolej, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz