Notowania

pkp
09.11.2009 19:13

PKP Przewozy Regionalne zwiększą kapitał

Ma to pomóc w spłaceniu prawie 300 mln zł zadłużenia wobec spółek Grupy PKP.

Podziel się
Dodaj komentarz
(faxepl/CC/Flickr)

*Przedstawiciele 16 województw, do których należy PKP Przewozy Regionalne, zdecydowali też o zmianie nazwy przewoźnika. *

Głównym problemem spółki jest jej dług wobec Grupy PKP. Członek zarządu województwa opolskiego Andrzej Kasiura powiedział, że obie strony - zarówno PKP Przewozy Regionalne, jak i Grupa PKP - dążą do porozumienia i według niego wszystko wskazuje na to, że w ciągu najbliższych dni znajdą satysfakcjonujące je rozwiązania.

Grupa PKP szacuje, że należące do samorządów PKP Przewozy Regionalne są winne spółkom z Grupy 290 mln zł. Największy dług mają wobec PKP Intercity - ponad 100 mln zł.

Jeżeli spółka dojdzie do porozumienia z Grupą PKP, to komornik powinien odblokować jej konta, które zajął na początku października, by zabezpieczyć roszczenia PKP Intercity.

Jak powiedział Kasiura, podjęto też decyzję o podniesieniu o 157 mln zł kapitału zakładowego spółki oraz o przyjęciu aportu od Grupy PKP.

_ - Chodzi o osiemnaście baz remontowych na terenie całego kraju, które należą do Grupy PKP, ale korzystają z nich PKP Przewozy Regionalne _ - wyjaśnił. Właściciele zdecydowali też o zmianie nazwy _ PKP Przewozy Regionalne _ na _ Przewozy Regionalne _.

Samorządy są właścicielem spółki PKP Przewozy Regionalne od grudnia zeszłego roku. Przewoźnik zatrudnia ponad 15 tys. pracowników i obsługuje połowę kolejowego ruchu pasażerskiego w Polsce. Dziennie przewozi ok. 340 tys. osób.

Tagi: pkp, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz