Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
praca
29.05.2009 07:41

Płaca minimalna. Związki oburzone planami rządu

Resort pracy planuje, że połowę płacy średniej ta minimalna osiągnie dopiero za 14 lat.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Mirosław Trembecki)

Według założeń ministerstwa pracy płaca minimalna osiągnie połowę płacy średniej dopiero za 14 lat. Takie plany oburzają działaczy związkowych.

Jak stwierdza _ Gazeta Wyborcza _, podwyżka minimalnych pensji stała się dla związków zawodowych kluczowym problemem. Gazeta przypomina, że związki - negocjując z pracodawcami tak zwany pakt antykryzysowy - poszły już na ustępstwa, między innymi w sprawie elastycznego czasu pracy. W zamian miały otrzymać podniesienie najniższych zarobków do poziomu połowy płacy średniej. Takie zmiany oznaczałyby podwyżki dla ponad 600 tysięcy osób - wylicza _ Gazeta Wyborcza _.

Jednak w rządowych planach zawartych w pakcie antykryzysowym nie ma tego typu projektu. Zdaniem rządu takie rozwiązania są zbyt kontrowersyjne - pisze dziennik. Mimo to premier Donald Tusk zapowiedział, że jego gabinet przygotuje projekt zmian pod koniec roku. Takie zapowiedzi spotkały się z bardzo negatywną reakcją związków zawodowych, które nie wierzą w dobrą wolę gabinetu Donalda Tuska.

Tagi: praca, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, IAR, czołówki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz