Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PO chce odebrać Pawlakowi nadzór nad górnictwem

0
Podziel się:

PO chce zaproponować ludowcom zmianę podziału kompetencji.

PO chce odebrać Pawlakowi nadzór nad górnictwem
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bFeCZRNh

Posłowie Platformy Obywatelskiej domagają się odDonalda Tuskaodebrania wicepremierowi i ministrowi gospodarkiWaldemarowi Pawlakowinadzoru nad górnictwem - dowiedział się serwis internetowy TVP Info.

Parlamentarzyści PO ze Śląska chcą zorganizować specjalne spotkanie z premierem w tej sprawie.

Politycy Platformy uważają, że górnictwo powinno podlegać ministrowi z ich ugrupowania. Przypominają, że PSL nie ma żadnego posła z okręgu śląskiego, podczas gdy PO może pochwalić się 29 posłami z tego regionu. Dlatego chcieliby, aby ich partia miała większy wpływ na politykę rządu w tej sprawie.

bFeCZRNj

Według TVP Info, główną kością niezgody między koalicjantami są personalia. Politycy PO bardzo długo sprzeciwiali się nominacji na stanowisko wiceministra gospodarki odpowiedzialnego za górnictwo Joanny Strzelec-Łobodzińskiej. Zarzucają jej, że nie ma pojęcia o górnictwie, ponieważ jest związana głównie z branżą energetyczną. Śląscy posłowie PO mają też pretensje do Pawlaka o politykę kadrową w największych górniczych przedsiębiorstwach.

Dlatego PO chce zaproponować ludowcom zmianę podziału kompetencji w ramach rządu. Nadzór nad górnictwem miałby objąć minister skarbuAleksander Grad. PSL jest gotów przyjąć tę propozycję, jednak w zamian chciałby oddania w kompetencję Ministerstwa Gospodarki nadzoru nad branżą energetyczną, w tym spółkami zajmującymi się przesyłem energii. Na to jednak nie zgadza się premier Tusk.

ZOBACZ TAKŻE:

bFeCZRNK
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)