Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Podatek VAT zbliżył do siebie te dwie partie

0
Podziel się:

Pawlak powiedział twardo, że będzie obstawał przy tym rozwiązaniu, my także przy nim obstajemy.

Podatek VAT zbliżył do siebie te dwie partie
(PAP/Leszek Szymański)

Janusz Palikot zadeklarował po spotkaniu z wicepremierem Waldemarem Pawlakiem (PSL), że możliwe jest ich porozumienie m.in. w kwestii kasowej metody rozliczania VAT. Zapowiedział kolejne, robocze spotkanie z prezesem PSL.

Palikot powiedział dziennikarzom, że rozmowa z Pawlakiem dotyczyła m.in. kasowej metody rozliczania VAT. Szef PSL proponuje rozliczenia VAT tzw. metodą kasową, która przewiduje, że podatek odprowadza się dopiero wtedy, gdy kontrahent zapłaci fakturę, nie później jednak niż 90 dni od dostawy towaru lub wykonania usługi.

_ - Zbudowaliśmy większość dla tego projektu i Platforma nie będzie miała innego wyjścia, jak poprzeć projekt kasowego rozliczenia VAT. Tutaj Pawlak powiedział twardo, że będzie obstawał przy tym rozwiązaniu, my także przy nim obstajemy _ - podkreślił Palikot.

Jak dodał, po planowanym na weekend kongresie Ruchu Palikota ma spotkać się _ roboczo _ z Pawlakiem i przedstawić mu postulaty RP. _ - Tam, gdzie interes jest wspólny, intencje są takie same, żeby w obliczu kryzysu trochę podkręcić gospodarkę, tam - wydaje się - jesteśmy się w stanie porozumieć _ - zadeklarował szef Ruchu Palikota.

Dopytywany, gdzie widzi taką wspólnotę interesów, Palikot odparł: _ w przypadku Gowina - tam nie ulega wątpliwości i w przypadku deregulacji _.

Przed spotkaniem Palikot zapowiadał, że podczas spotkanie będzie się starał m.in. namówić Pawlaka do wniosku o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina. _ - Należy się to Gowinowi za łamanie prawa, zdaniem Krajowej Rady Sądowniczej, oraz niezajmowanie się najważniejszymi problemami, a mianowicie skróceniem procedury sądowniczej _ - powiedział.

W ubiegłym tygodniu Pawlak zapowiedział, że będzie chciał się spotkać z liderami partii politycznych.

Czytaj więcej w Money.pl
Pawlak ujawnia, co jest lepsze od skręta Lider PSL: _ Tak możemy odmieniać oblicze tej ziemi. To lepsze od tego co robi Palikot _.
Pawlak zdradza, co Tusk powie na expose _ - Premier ma dużą intuicję do gorących tematów, więc nie sposób, by nie zauważył tych trudnych tematów _ - zauważa wicepremier.
Rostowski: Rozmowy ws. VAT zakończyły... - _ Państwo wszystkiego się dowiecie w expose premiera _ - powiedział minister.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)