Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Podatki we Włoszech. Od "Akrobatów" do "Totalnego zagrożenia"

0
Podziel się:

Kolorowa mapa potwierdza przede wszystkim związek między niskim poziomem rozwoju i wysokim wskaźnikiem oszustw podatkowych.

Podatki we Włoszech. Od "Akrobatów" do "Totalnego zagrożenia"
(Daveness_98/CC/Flickr)

Nie jesteśmy aniołami, Wszyscy mają się dobrze, Totalne zagrożenie - takie nazwy nadał fiskus we Włoszech niektórym regionom kraju według kryteriów skali oszustw podatkowych oraz postaw obywateli i poziomu ich życia.

Krajowa Agencja Podatkowa podzieliła Włochy na 8 grup miast i gmin, które - jak podkreślają media - nazwała z fantazją, sarkazmem i poczuciem humoru. Nakreślona w ten sposób mapa to rezultat bardzo poważnej pracy oraz wnikliwych analiz. Została ona przekazana parlamentowi w Rzymie. Podkreśla się, że podział Włoch na 8 wymyślonych krain jest dowodem istnienia ogromnych realnych podziałów w kraju, także na tle podejścia obywateli do zobowiązań podatkowych.

Kolorowa mapa potwierdza przede wszystkim związek między niskim poziomem rozwoju i wysokim wskaźnikiem oszustw podatkowych. Grupę miast i gmin, gdzie zjawisko to występuje - przede wszystkim na południu - w części Sycylii, w Kalabrii i w Kampanii - nazwano _ Totalne ryzyko _.

Północna część Sycylii, a także Sardynii, nosi na tej oryginalnej mapie nazwę _ Nie jesteśmy aniołami _, która podkreśla, że podatnicy w tamtych stronach mają trochę na sumieniu. Wskaźnik przestępstw i nadużyć wobec fiskusa określa się tam jako średni.

Także na Sardynii i na południu niektóre rejony zostały określone jako: _ Nic do zadeklarowania? _. W nazwie tej zawarto wystarczający ładunek powątpiewania w prawdziwość składanych deklaracji podatkowych.

Umbria i Toskania to miejsca, gdzie mieszkają, jak wynika z opisu mapy, podatkowi _ akrobaci _. Niektóre miasta i gminy w Ligurii na tamtejszej Riwierze doczekały się oceny _ Ryzykowne przyzwyczajenia _.

_ Wszyscy mają się dobrze _, jak wyjaśniono w legendzie mapy, w Trydencie i w Górnej Adydze, w Piemoncie, Lombardii i Emilii-Romanii. Łącznie w tych regionach oraz w gminach, nazwanych technicznie jako _ Przemysłowe _, mieszka 23 mln Włochów, czyli ponad jedna trzecia ludności kraju.

Czytaj więcej w Money.pl
Pracownicy zarabiają lepiej od szefów O powodach mówi się jednak od dawna. Dominuje przekonanie, że to pracownicy najemni uczciwiej rozliczają się z podatków.
Koniec z tajemnicą bankową we Włoszech Szacuje się, że każdego roku Włosi ukrywają przed fiskusem od 120 do 150 miliardów euro.
Policzyli ile kosztował kryzys ekonomiczny W konsekwencji przychody z podatków spadły w tym samym okresie o 90 miliardów.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)