Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Podejrzany przetarg na samoloty dla VIP-ów

0
Podziel się:

Najważniejsze osoby w Polsce za dwa lata mają szansę podróżować po świecie nowymi samolotami.

Tak wynika z warunków przetargu, do których dotarło "Życie Warszawy" sugerując jednocześnie, że zostały one "ustawione" pod konkretną firmę.

W najbliższych dniach Agencja Mienia Wojskowego, działająca w imieniu resortu obrony, ogłosi przetarg na nowe samoloty dla VIP. Siły Powietrzne obniżyły wymagania przetargowe, dotyczące osiągów maszyn dla rządu.

Wszyscy eksperci lotniczy twierdzą anonimowo, że po zmianach osiągi podane w wymaganiach przetargu zaczęły pasować do samolotu Embraer Legacy, czyli zmodyfikowanej wersji embraerów 145. Wcześniejsza oferta na ten samolot nie znalazła uznania.

W porównaniu z odpowiadającymi światowym standardom samolotów VIP-owskich założeniami przetargu z 2002 roku, oczekiwana prędkość przelotowa została teraz zredukowana o blisko 130 kilometrów na godzinę. Jeszcze bardziej zmniejszyły się wymagania dotyczące zasięgu maszyny, który skrócono z siedmiu do pięciu tysięcy kilometrów. Taki zasięg nie pozwoli dolecieć na przykład do Stanów Zjednoczonych bez lądowania, z czym wiąże się nie tylko wydłużenie czasu i pogorszenie komfortu podróży, ale i dodatkowe koszty.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)