Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podwyżka OC do kosza?

0
Podziel się

Senacka komisja zawiesiła pracę nad tzw. podatkiem Religi. Money.pl w ubiegłym tygodniu wysłał do Senatu listy internautów i protest "Ręce precz od OC".

Podwyżka OC do kosza?
(Mirosław Trembecki / PAP)
bDBgWHeJ

Senacka komisja postanowiła zawiesić pracę nad tzw. podatkiem Religi, przeciwko któremu od kilku tygodni Money.pl protestuje. W ubiegłym tygodniu przesłaliśmy marszałkom Senatu nasz protest z tysiącami wpisów internautów.

Być może uda się wspólnie zastopować bezzasadny pomysł Ministerstwa Zdrowia, które chce część naszych OC przeznaczyć na leczenie, co dla kierowców może oznaczać podwyżkę składki aż o 15 proc.

W ubiegłym tygodniu wysłaliśmy listy internautów wraz z protestem do marszałków Senatu z prośbą, aby uwzględnili nasz protest i uważnie przeanalizowali propozycję Ministerstwa Zdrowia, naszym zdaniem, bardzo niesprawiedliwą.

bDBgWHeL

Pod koniec tygodnia komisja senacka zdecydowała się zawiesić pracę nad ustawą do 20 czerwca. Przez ten czas - na wniosek ekspertów Polskiej Izby Ubezpieczeń - projekt ma zbadać biuro legislacyjne kancelarii Senatu. Jeśli uzna, że ustawa byłaby niekonstytucyjna, projekt może trafić do kosza.

W przeciwnym wypadku ustawa może zostać uchwalona, ale prawdopodobnie nie zacznie obowiązywać - tak, jak chciało Ministerstwo Zdrowia - od lipca.

W tej chwili nie wiadomo dokładnie, o ile ubezpieczalnie podniosą składki, jeśli parlament uchwali „podatek Religi". Mniejsze towarzystwa czekają na informację od potentata - PZU, które z kolei zapowiedziało, że nie zamierza informować o swojej strategii zanim ustawy nie podpisze prezydent.

Wszystko wskazuje więc na to, że w ciągu najbliższych 2 miesięcy OC pozostanie bez zmian.

bDBgWHeR

Zobacz także:

bDBgWHeS
bDBgWHfm
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)