Notowania

policja
26.10.2016 11:33

Więcej pieniędzy na sprzęt i podwyżki. Premier składa obietnice policji

Podczas wizyty w Ostrowie Wielkopolskim premier przypomniała, że we wtorek rząd przyjął projekt ustawy modernizacyjnej. Zakłada on, że w latach 2017-2020 do służb podległych MSWiA trafi 9,2 mld zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Darek Delmanowicz)

Ustawa modernizacyjna na latach 2017-2020 pozwoli zwiększyć nakłady na wyposażenie oraz podwyżki dla funkcjonariuszy - podkreśliła premier Beata Szydło, która w środę uczestniczyła w odprawie z komendantami służb podległych MSWiA.

Podczas wizyty w Ostrowie Wielkopolskim premier przypomniała, że we wtorek rząd przyjął projekt ustawy modernizacyjnej. Zakłada on, że w latach 2017-2020 do służb podległych MSWiA trafi 9,2 mld zł.

- Ta ustawa pozwoli nam na to, ażeby zwiększyć środki i nakłady na wyposażenie, doposażenie, ale również na uposażenie dla funkcjonariuszy. To jest niezwykle istotne. Żyjemy w trudnych czasach, w czasach niebezpiecznych, kiedy każdego dnia możemy spodziewać się różnego rodzaju zagrożeń. Obowiązkiem państwa jest czynić wszystko, ażeby poczucie bezpieczeństwa obywateli było jak największe - powiedziała Szydło.

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak zapewnił, że w projekcie budżetu na 2017 rok są zaplanowane środki na inwestycje, nowoczesny sprzęt oraz podwyżki dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych służb mundurowych. - Niezwykle ważne jest to, żeby wynagrodzenia w policji, straży pożarnej i Straży Granicznej były godne - powiedział.

Program modernizacji służb mundurowych na lata 2017-2020 o łącznej wartości 9,2 mld zł obejmie policję, SG, PSP i BOR. Przewiduje inwestycje, zakup sprzętu oraz podwyżki dla funkcjonariuszy i pracowników służb podległych MSWiA. Pierwszy wzrost wynagrodzenia, w wysokości 250 zł, nastąpi 1 stycznia 2017 r. Podwyżki obejmą ok. 150 tys. funkcjonariuszy i ok. 30 tys. pracowników cywilnych.

Tagi: policja, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-10-2016

tttTo są pieniądze na bezmyślnych dzieciorobów lub dla bogaczy, którzy mają dużo dzieci a nie ma pieniędzy dla ludzi, którzy całe życie pracowali i byli … Czytaj całość

26-10-2016

fsaCo ta baba znowu naobiecywała,już w tym roku budżetu się nie spina,wymyślają nowe podatki,najwięksi szkodnicy w wolnej Polsce.Koryto plus dla … Czytaj całość

26-10-2016

jakotakowieNiewinne pytanko: skąd?? Skąd pieniądze?

Rozwiń komentarze (9)