Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podwyżki emerytur zagrożone. Prezes ZUS apeluje do rządu

475
Podziel się

Ustawa o waloryzacji emerytur jest pilnie potrzebna, tak aby od 1 marca 2019 r. dokonać tych waloryzacji – powiedziała prezes ZUS Gertruda Uścińska. Wyraziła nadzieję, że ustawa ta zostanie uchwalona jeszcze w tym roku.

Gertruda Uścińska, prezes ZUS
Gertruda Uścińska, prezes ZUS (Bartosz Krupa)
bDXHiHmd

Oczekujemy zmiany w ustawie, która zagwarantuje, że emeryci 1 marca dostaną obiecane podwyżki – powiedziała prezes ZUS Gertruda Uścińska zapytana na antenie Radia Zet o to, czy jest w stanie zagwarantować, że emeryci dostaną zapowiedziane podwyżki na czas.

- Generalnie znamy założenia, uczestniczymy też w procesie prac nad projektem ustawy, te przygotowania czynimy w tym zakresie, w jakim pozwala na to ten projekt ustawy. Natomiast sama ustawa jest pilnie potrzebna, tak aby od 1 marca dokonać waloryzacji wielomilionowej grupy świadczeniobiorców i ich uprawnień do emerytury i renty – powiedziała w porannym programie Radia Zet.

bDXHiHmf
Zobacz także: Przed wyższym wiekiem emerytalnym nie ma ucieczki. Ekonomista FOR podaje przykład

Zapewniła, że jest w bardzo dobrych relacjach z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i na bieżąco przypomina, że ta ustawa jest pilnie potrzebna.

bDXHiHml

W przyszłym roku minimalny wzrost świadczenia ma wynieść 70 zł. Taka jest propozycja ministerstwa rodziny, pracy i polityki społecznej. Będzie też podwyżka minimalnej emerytury - do 1100 zł brutto.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDXHiHmG
KOMENTARZE
(475)
sumienie
5 miesięcy temu
znaczy się , że będzie waloryzacja kwotowa . Po zezie na twarz .
Obserwator
2 lata temu
Wraca poPeOwska bylejakość.W Polsce już nic normalnego być nie może.
nis
2 lata temu
mario chyba cię pogieło
bDXHiHmH
emeryt
2 lata temu
Niechaj tak dalej robią to znowu złodzieje z wiadomej partii dostaną się do władzy.....
pajton
2 lata temu
ZUS??? Od dwu godzin siedzę w poczekalni i czekam na e-zwolnienie - znów "coś się zawiesiło". Obawiam się, że w przeciwieństwie do międzywojnia, gdzie państwo było gwarantem niezawodności i sprawności - dzisiaj państwo jest gwarantem permanentnej bylejakości i dziadostwa. Szanowni włodarze! Ja bardzo proszę, nie wycierajcie sobie wciąż pysków Marszałkiem, bo Marszałek by was z mety ciach-ciach - szabelką.
...
Następna strona