Notowania

zus
09.12.2018 11:06

Podwyżki emerytur zagrożone. Prezes ZUS apeluje do rządu

Ustawa o waloryzacji emerytur jest pilnie potrzebna, tak aby od 1 marca 2019 r. dokonać tych waloryzacji – powiedziała prezes ZUS Gertruda Uścińska. Wyraziła nadzieję, że ustawa ta zostanie uchwalona jeszcze w tym roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Krupa)
Gertruda Uścińska, prezes ZUS

Oczekujemy zmiany w ustawie, która zagwarantuje, że emeryci 1 marca dostaną obiecane podwyżki – powiedziała prezes ZUS Gertruda Uścińska zapytana na antenie Radia Zet o to, czy jest w stanie zagwarantować, że emeryci dostaną zapowiedziane podwyżki na czas.

- Generalnie znamy założenia, uczestniczymy też w procesie prac nad projektem ustawy, te przygotowania czynimy w tym zakresie, w jakim pozwala na to ten projekt ustawy. Natomiast sama ustawa jest pilnie potrzebna, tak aby od 1 marca dokonać waloryzacji wielomilionowej grupy świadczeniobiorców i ich uprawnień do emerytury i renty – powiedziała w porannym programie Radia Zet.

Przed wyższym wiekiem emerytalnym nie ma ucieczki. Ekonomista FOR podaje przykład

Zapewniła, że jest w bardzo dobrych relacjach z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i na bieżąco przypomina, że ta ustawa jest pilnie potrzebna.

W przyszłym roku minimalny wzrost świadczenia ma wynieść 70 zł. Taka jest propozycja ministerstwa rodziny, pracy i polityki społecznej. Będzie też podwyżka minimalnej emerytury - do 1100 zł brutto.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: zus, waloryzacja emerytur, emerytury, Gertruda Uścińska, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-12-2018

marioPowinny być podwyżki tylko dla najmniejszych emerytur do 2000 zł brutto. Należy też zlikwidować emerytury resortowe.Wszystko powinien wypłacać ZUS … Czytaj całość

09-12-2018

antykomuchZUS do likwidacji!!!!!! Oddajcie kapitały moich rodziców!!!!! Złodzieje!

09-12-2018

PISBezczelne nieroby

Rozwiń komentarze (474)