Notowania

budowa i remont
16.04.2016 07:32

Polacy remontują na potęge. Mrówka nie zwalnia tempa

W tym roku otwarto już 10 sklepów należących do sieci Mrówka, ale plany zakładają, że do kolejnych sześciu otwarć dojdzie jeszcze w kwietniu tego roku - informuje właściciel sieci.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)

Najnowsze pięć placówek, o które powiększyła się sieć detaliczna Mrówek znajduje się w Białej Podlaskiej, Świnoujściu, Czyżowicach, Kowalu i w Kałdowie koło Malborka. Kolejne sześć placówek, które otwarte zostaną w kwietniu, będą mogli odwiedzać klienci w Chęcinach, Opolu Lubelskim, Malborku, Opatowie, Elblągu i Kożuchowie.

Mrówki są obecnie najliczniejszą siecią detaliczną sektora "dom i ogród" w Polsce liczącą 215 sklepów. Funkcjonują głównie w miastach powiatowych, ale także w miejscowościach gminnych pod nazwą Mini-Mrówka (jest ich obecnie 61).

Dobra koniunktura w segmencie związanym z remontami oraz utrzymaniem domów w małych miejscowościach utrzymuje się od wielu lat. Tak było i w 2015 roku, kiedy to przychody całej sieci detalicznej, w wyniku wzrostu popytu oraz uruchomienia nowych placówek, wzrosły aż o 22 proc. do 1,3 mld zł. W tym czasie powstało 27 nowych marketów.

Tagi: budowa i remont, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz