Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polacy bez szans na bezwizowe wjazdy do USA?

0
Podziel się:

Sprawa zniesienia wiz do USA dla Polaków oddala się. W dalszym ciągu nasi rodacy będą musieli się o nie ubiegać w ambasadzie amerykańskiej.

Polacy bez szans na bezwizowe wjazdy do USA?
(freefotouk/CC BY-NC 2.0/Flickr)

Sprawa zniesienia wiz do USA dla Polaków oddala się. W dalszym ciągu nasi rodacy będą musieli się o nie ubiegać w ambasadzie amerykańskiej.

Amerykański Departament Stanu poinformował właśnie, że odsetek odmów wiz dla Polaków starających się o ich przyznanie przekroczył 10 procent. Według obowiązującej ustawy dyskwalifikowało nas już przekroczenie 3 procentowego progu odmów.

Według nowych łagodniejszych przepisów zaproponowanych przez kongresmenów próg ten ma wynieść 10 procent. W obecnej sytuacji nic to jednak dla nas nie zmienia, ponieważ nie spełniamy i tej normy. Jednak w przyszłości liczba odmów wiz dla Polaków może zejść poniżej tego progu.

Prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej Frank Spula podkreśla, że jego organizacja od wielu lat nieskutecznie niestety walczy w tej sprawie. Na razie pozytywnie jednak nowy projekt ustawy emigracyjnej przeszedł tylko przez Senat, utknął w zdominowanej przez Republikanów w Izbie Reprezentantów.

Czytaj więcej w Money.pl

  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/182/m204726.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/polacy;nie;maja;szans;na;wjazd;do;usa;bez;wiz,37,0,1452837.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Polacy nie mają szans na wjazd do USA bez wiz
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/78/m75342.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sejm;przyjal;korzystne;rozwiazania;dla;cudzoziemcow,123,0,1441403.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Cudzoziemcy w Polsce będą mieli łatwiej
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/181/m112053.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wazne-terminy/artykul/bron;w;usa;kongres;nie;zaostrzyl;przepisow;w;sprawie;pistoletow,9,0,1438985.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Plastikowa broń jeszcze groźniejsza
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/175/m288175.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/amerykanski;wywiad;szkodzi;polsce,236,0,1415660.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Amerykański wywiad szkodzi Polsce?
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)