Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Polacy coraz chętniej korzystają z usług elektronicznych

0
Podziel się:

Średnia wartość jednej transakcji kartą debetową wynosi ponad 200 złotych, a średnia suma miesięcznych płatności kartą to około 3,7 tys. złotych.

Polacy coraz chętniej korzystają z usług elektronicznych
(Nyul/Dreamstime)

Chodzi głównie o przelewy internetowe i płatności kartą debetową. Z opublikowanego przez Związek Banków Polskich raportu za drugi kwartał tego roku wynika, że z bankowości internetowej aktywnie korzysta blisko 10 milionów osób.

Coraz częściej zamiast gotówki wyciągamy z portfela kartę debetową. Remigiusz Kaszubski z ZBP podkreśla, że karta płatnicza dla wielu osób stała się naturalnym sposobem płacenia za codzienne zakupy. - _ Klienci dokonują więcej zakupów, za więcej pieniędzy. Wartość pojedynczej transakcji kartą spada nieznacznie, ale spada dlatego, że częściej płacimy za małe zakupy _ - stwierdził Kaszubski.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI PRZEDSTAWICIELA ZBP:

Średnia wartość jednej transakcji kartą debetową wynosi ponad 200 złotych, a średnia suma miesięcznych płatności kartą to około 3,7 tys. złotych. - _ Nadal istnieje jednak spora grupa osób, które przelewami internetowymi ani płaceniem kartą nie są zainteresowane _ - ocenił Remigiusz Kaszubski. Jak dodał, dotyczy to ponad 20 proc. Polaków.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI PRZEDSTAWICIELA BANKOWCÓW:

Najchętniej kartami debetowymi płacą mieszkańcy dużych miast, gdzie systematycznie przybywa sklepów i zakładów usługowych wyposażonych w konieczne do tego terminale. Gorzej pod tym względem jest w mniejszych miejscowościach - w niektórych nie ma dostępu do odpowiednich łącz telefonicznych, co uniemożliwia przeprowadzani transakcji bezgotówkowych.

Czytaj więcej o bankowości elektronicznej
[ ( http://static1.money.pl/i/h/25/t86297.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/coraz;wiecej;polakow;ufa;bankom;w;sieci,131,0,737155.html) Coraz więcej Polaków ufa bankom w sieci Operacji finansowych w internecie dokonuje już 9 mln klientów.
[ ( http://static1.money.pl/i/manager/o/artykuly/225/t155617.jpg ) ] (http://manager.money.pl/strategie/emarketing/artykul/raport;interaktywnie;com;finanse;w;internecie,42,0,900394.html) Raport Interaktywnie.com: Finanse w internecie Fraza "kredyty" jest wpisywana do wyszukiwarki Google ponad milion razy miesięcznie. Fraza "ubezpieczenia" - dziewięćset tysięcy razy. Dla aktywnych internautów sieć jest najważniejszym źródłem informacji o usługach finansowych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/235/t30699.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/millennium;mbank;i;pko;bp;maja;najgorsza;opinie;w;sieci,112,0,841840.html) Internauci o bankach. Który podpadł najbardziej? Według badań ponad 40 procent komentarzy on-line dotyczących tych banków to opinie negatywne.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)