Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polacy są najbardziej otwartym w Europie narodem na zmianę pracy

0
Podziel się

W Polsce za wynikami stoi między innymi obawa pracowników o stabilność zatrudnienia.

Polacy są najbardziej otwartym w Europie narodem na zmianę pracy
(Goodluz/iStockphoto)
bEpPSqUl

Polacy najbardziej gotowym w Europie narodem na zmianę pracy - wynika z badań Instytutu Badawczego Randstad.
W ciągu ostatniego kwartału ta gotowość wyraźnie wzrosła. Indeks mobilności Polski wyniósł 111 punktów, czyli 4 punkty więcej wobec ostatniego badania. W krajach europejskich średnia wartość tego wskaźnika wynosi 99 punktów, najniższa jest w Holandii 87 punktów.

Kajetan Słonina z Randstad tłumaczy, że w Polsce za wynikami tymi stoi między innymi obawa pracowników o stabilność zatrudnienia. Z badania wynika poza tym, że blisko 1/4 pracujących Polaków (23%) w ciągu ostatniego półrocza zmieniła pracę. Pod tym względem wyprzedza nas tylko Hiszpania. Średnia dla Unii Europejskiej wynosi 17 procent.

Kajetan Słonina dodaje, że niezmiennie powodem zamiany pracy jest chęć poprawy warunków zatrudnienia. Na drugim miejscu jest są zmiany w strukturze firm, czyli najczęściej zwolnienia. Kolejną pozycję zajęło niezadowolenie z aktualnego pracodawcy.

bEpPSqUn

Badanie było przeprowadzono w 32 krajach Europy, Azji, Australii i obu Ameryk. Bieżącą edycję zrealizowano od 17 sierpnia do 5 września. Z Polski wzięło w niej udział 405 respondentów.

Czytaj więcej w Money.pl

bEpPSqUO
KOMENTARZE
(0)