Notowania

11 listopada super-ekstra płatne. Tysiąc złotych dla każdego policjanta

1000 zł brutto za jeden dzień pracy, tyle za służbę 11 listopada zaproponował funkcjonariuszom policji komendant główny Jarosław Szymczyk – informuje RMF24.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wojciech Strozyk/REPORTER)

1000 zł brutto za jeden dzień pracy, tyle za służbę 11 listopada zaproponował funkcjonariuszom policji komendant główny Jarosław Szymczyk – informuje RMF24.

Propozycja miała paść podczas porannej odprawy prowadzonej z komendantami wojewódzkimi – dowiedział się RMF24.

Za pracę w święto narodowe 11 listopada policjanci, którzy zgłoszą się na służbę mają dostać tysiąc złotych brutto wynagrodzenia.

Protest w policji. Cwaniacy próbują wykorzystać sytuację

Jak zaznacza RMF24, ma być to forma wynagrodzenia policjantom cięższej pracy, w sytuacji gdy duża część ich kolegów jest na zwolnieniach. Przypomnijmy, że w już w tej chwili 14 tys. funkcjonariuszy jest na L4.

Związkowcy, z którymi skontaktował się RMF24, nazywają tę propozycją polityczną korupcją.

Jak pisaliśmy w money.pl, policjanci praktycznie nie mogą legalnie strajkować. Mogą jednak chorować i iść na zwolnienie. I właśnie masowo z tego prawa korzystają.

Rząd kusi mundurowych pieniędzmi. MSWiA przekazało związkowcom swoje propozycje porozumienia, gdzie oferuje dodatkowe podwyżki, płatne nadgodziny, emeryturę po 25 latach pracy oraz pełnopłatne L4 dla funkcjonariuszy z pierwszej linii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: protest policjantów, policja, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-11-2018

Polak mały realistaJeżeli to prawda to powinno się go postawić przed sąd. To zwykłe złodziejstwo. Policjanci dostają pensję i powinni "służyć" 24 godz. na dobę. Trzeba … Czytaj całość

06-11-2018

orkanKto bogatemu zabroni ...ministrowie traktują budżet naszego Państwa jak wór z pieniędzmi bez dna ... za pomocą kasy kupują wszystko jak łapownicy...a … Czytaj całość

06-11-2018

RRRPrzekupić policjanta?

Rozwiń komentarze (213)