Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Pieniądze dla policji. Rząd zapłaci funkcjonariuszom jeśli nie przejdą na emeryturę

525
Podziel się:

Nawet na 2 tys. zł dodatku do pensji mogą liczyć policjanci, którzy nie zdecydują się przejść na wcześniejszą emeryturę. Rządowa dopłata dla policji ma spowolnić masowy odpływ funkcjonariuszy ze służby.

Żeby zatrzymać odpływ policjantów ze służby, rząd idzie na kolejne ustępstwa.
Żeby zatrzymać odpływ policjantów ze służby, rząd idzie na kolejne ustępstwa. (Piotr Jedzura/REPORTER)

Ze służby odchodzą doświadczeni policjanci. Część na emeryturę, część do prywatnych firm, które tych z doświadczeniem informatycznym, związanym z zamówieniami publicznymi czy wywiadem gospodarczym witają z otwartymi ramionami.

Jak pisze "Gazeta Wyborcza”, w 2017 roku zwolniło się 5364 policjantów, a w 2018 ze służby odeszło kolejnych 4342. Żeby zatrzymać ten odpływ, rząd idzie na kolejne ustępstwa.

Protest policjantów, potocznie nazywany ”psią grypą”, kiedy funkcjonariusze masowo przechodzili na zwolnienia lekarskie, doprowadził do porozumienia z rządem. Zgodnie z jego ustaleniami zrezygnowano m.in. z progu ukończonych 55 lat uprawniających do emerytury na rzecz 25 lat służby.

Zobacz także: Andrzej Halicki: Policja nie służy władzy:

Policjanci dostaną też podwyżki i pełnopłatne nadgodziny. Motywacją dla policji mają być specjalne dodatki dla tych funkcjonariuszy, którzy nie zdecydują się na wcześniejsze emerytury. Jak wysokie mają być to wypłaty?

Rząd nie ujawnia kwot, jednak ”Wyborcza” ustaliła, że mają one wynieść 50 proc. przysługującej emerytury. Jak wylicza dziennik, średnio emerytowany policjant dostaje 3,4 tys. zł brutto. To oznacza, że dodatek do pensji funkcjonariusza, który zostanie w służbie, wyniesie około 1,7 tys. zł.

To średnia, ale - jak podkreśla "Wyborcza" - emerytury części policjantów sięgają i 4-5 tys. zł. W takich przypadkach co miesiąc doliczano by do pensji 2-2,5 tys. zł. W sumie więc pensje mogłyby wrosnąć do 7 tys. brutto.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(525)
dzielnicowy 1...
4 lata temu
młodzi policjanci mają dość układu rodzinnego w policji, bezkresnej głupoty, tabelek i mobbingu ... ale to się nie skończy, bo teraz te nieroby dostaną jeszcze kolejne dodatki by dalej siedzieli i zatruwali to co jeszcze tam się ostało
Virdrop
4 lata temu
Gdzie byliście gdy rozum rozdawano? Dlaczego nie wstąpileście w szeregi Policji? Bylibyście przecież na emeryturze Dlaczego dzwonicie na 997 lub 112 gdy was napadną lub zgwałcą? Odpowiem Wam: nie zostaliście glinami bo zabrakło jaj - bo na służbie można naprawdę dostać w pysk a nawet zginąć... Mieliście wybór narażać sie codziennie lub bezpiecznie żyć Dokonaliście wyboru Zrezygnowaliście z czegoś na korzyść czegoś innego a teraz macie pretensje??? To chyba nieuczciwe wobec tych którzy Was chronią... Możecie jednak coś zmienić Możecie służyć i chronić innych i przejść na pogadzaną wcześniejszą emeryturę Są wolne miejsca! Wystarczy jak kto woli: pójść po rozum do głowy albo sprawdzić czy ma się naprawdę jaja Zadajcie sobie pytanie za ile warto jest dać się zabić, zostać kaleką lub ciężko rannym w konfrontacji z brutalnym, pozbawionym jakich kolwiek oporów bandytą? Co mogło by Was skłonić do podpisania cyrografu z państwem na 25 lat aby w zamian za ciągły stres dostawać wyplatę podobną jak na strefie To dlatego zainteresowanie tym zawodem jest obecnie zerowe! Czymś państwo musi kusić do podjejmowania ryzyka Dajcie sie skusić i zostancie żołnierzem, policjantem, strażakiem albo górnikiem Sprawdzcie się - nikt Wam tego nie broni Gdy juz się sprawdzicie to wtedy poczytajcie tego typu wypowiedzi i spróbujcie się do nich rzeczowo i ze zrozumieniem odnieść...
Eryk
4 lata temu
A ja chciałem jeszcze pracować a mimo to muszę odejść. Z tym zachęcaniem do dłuższej służby to niestety jest zwykła ściema.
T1000
4 lata temu
65 dla górników i rolników to szkodnicy naszego państwa.
jan
4 lata temu
Ale będą nadużycia. Jak policjanci mogą zwiększyć swoją emeryturę o 50%? Popracować o rok dłużej. Emerytura naliczana im jest z ostatniego roku, więc w ostatnim roku pracy i tak biorą wszystkie dodatki jakie są możliwe. Przy tej reformie emerytura policjanta będzie wynosiła 6 tys brutto. Już i tak nic nie robią a biorą grubą kasę> To zakrawa na kpinę z reszty społeczeństwa !!!!!!
...
Następna strona