Notowania

wiadomości
26.03.2018 08:13

"Polityków czasem ponoszą emocje". Minister Emilewicz skomentowała wystąpienie Beaty Szydło

Zaczynamy wielki tydzień, niech będzie to czas pogłębionej refleksji, także dla polityków - powiedziała minister przedsiębiorczości.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pawel Wisniewski/EAST NEWS)

- Czasami polityków ponoszą emocje. Ale temat nagród uważam za zamknięty – powiedziała Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczość w programie „Jeden na jeden” w TVN24, komentując czwartkowe wystąpienie Beaty Szydło w Sejmie, która broniła słuszności nagród, które przyznała członkom rządu.

- W polityce mamy czasami do czynienia z emocjonalnymi wypowiedziami. To normalne – przyznała minister. – Zaczynamy wielki tydzień, nie będzie to czas pogłębionej refleksji, także dla polityków. Ministrów zawsze jest za dużo, a ich pensje są zawsze zbyt wysokie. Jednak temat zakończył premier Morawiecki, który obiecał, że nagród więcej nie będzie.

Minister zaznaczyła jednak, że praca ministra to dyżur przez siedem dni w tygodniu, przez 24 godziny na dobę. I to także powinno być brane pod uwagę przy ustalaniu wysokości wynagrodzeń dla członków rządu.

- Pamiętajmy także, że jeśli chcemy przyciągać do polityki zdolnych menadżerów, uznanych fachowców z wysokimi kompetencjami, to mamy problem, bo ich umiejętności na rynku są wysoko cenione i bardzo dobrze opłacane – powiedziała Emilewicz.

Przypomnijmy. W ubiegły czwartek Beata Szydło w emocjonalnym wystąpieniu „z otwartą przyłbicą” broniła nagród, które przyznała członkom rządu. Kiedy opozycja krzyczała: oddaj kasę, politycy PiS zgotowali byłej premier owacje na stojąco.

- Mogę dzisiaj stanąć przed wszystkimi i rozliczyć się z tego, co przez dwa lata zostało zrobione. Mogę z otwartą przyłbicą i mówić o premiach i nagrodach, bo to były pieniądze uczciwie wypłacane z budżetu, który był na to przeznaczony – wykrzykiwała Szydło.

Zobacz także: Najbogatszy minister. Analizujemy majątek Mateusza Morawieckiego

Tagi: wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-03-2018

szary suwerenCiekawe, że ta pani mówi o tej drugiej jako o "polityku". Ciekawe ile jest jeszcze tak naiwnych osób?:)

26-03-2018

AntyklerPani minister żartuje. Jeśli ktoś idzie do polityki aby zarobic więcej niż w biznesie tzn że w biznesie jest wart mniej. Nie potrzebujemy takich. Do … Czytaj całość

26-03-2018

TyOd kiedy Szydło , Błaszczak, Jaki, Lipiński ..... to zdolni menadżerowie ?

Rozwiń komentarze (31)