Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
To Turcy, nie Chińczycy mają zbudować północną obwodnicę Krakowa. GDDKiA wybrała nowego wykonawcę

To Turcy, nie Chińczycy mają zbudować północną obwodnicę Krakowa. GDDKiA wybrała nowego wykonawcę

Jest kolejny wykonawca do krakowskiej obwodnicy. Konkurenci mogą się jednak jeszcze odwoływać Fot. mat. prasowe Ministerstwa Infrastruktury
Jest kolejny wykonawca do krakowskiej obwodnicy. Konkurenci mogą się jednak jeszcze odwoływać
GDDKiA wybrała nowego wykonawcę północnej obwodnicy Krakowa. Ma to być konsorcjum złożone z tureckiej firmy Gulermak i polskiej Mosty Łódź. Poprzednio inwestycje chcieli wykonać Chińczycy, ale konkurenci się odwołali. Odwoływać się można i od nowej decyzji Dyrekcji.
Turecko-polskie konsorcjum chce zbudować obwodnicę za 1,4 mld zł. To już jednak kolejne rozstrzygnięcie w sprawie krakowskiej inwestycji. 5 lipca jako najlepszą wybrano ofertę konsorcjum chińsko-polskiego - Stecol Corporation z Chin oraz Polbud-Pomorze.
Oferta opiewała na 1,3 mld zł. Jednak od tej decyzji odwołali się konkurenci - i to skutecznie.

Trzeba było zatem wybrać po raz kolejny. Na początku września jednak Krajowa Izba Odwoławcza wykluczyła z przetargu chińsko-polskie konsorcjum, które wcześniej wygrało w konkursie ofert. Nie ma też pewności, że obecna decyzja GDDKiA jest ostateczna, bo i od niej można się odwoływać. Tym razem konkurenci mają na to 10 dni od 21 października 2018 r.

Będą pieniądze, a nie będzie komu budować. Czarny scenariusz dla budowlanki. Zobacz wideo:

Według planów, obwodnica ma mieć prawie 15 km. Powinna być gotowa do końca 2022 roku, prace mają się rozpocząć w 2019 Obwodnica ma mieć dwie jezdnie, a na każdej z nich po trzy pasy ruchu. Nowa droga ma przejąć nie tylko cały ruch tranzytowy, ale także część ruchu miejskiego w Krakowie, który w tej chwili przechodzi przez przez północną część miasta.
inwestycje, drogi, gddkia, północna obwodnica krakowa
Czytaj także
Polecane galerie
Bar
2018-10-02 20:15
No proszę . Erdogan, przyjaciel Polski.
abc
2018-09-23 14:15
Będziemy jeździć tam kozami!
Zalosna potega PL
2018-09-22 16:51
Turcy zbuduja obwodnice w Krakowie !!! WSTYD ! polska potego !
Pokaż wszystkie komentarze (15)