Notowania

zbrojeniówka
15.05.2015 13:04

Polska Grupa Zbrojeniowa dostanie 74 miliony od państwa

Polska Grupa Zbrojeniowa otrzymała 74,1 mln zł na realizację projektów badawczo-rozwojowych z Funduszu Restrukturyzacji Przedsiębiorców - poinformował w piątek resort skarbu. Pieniądze trafią m.in. na rozbudowę fabryki w Pionkach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ministerstwo Skarbu Państwa)

- Dzięki temu nasz kraj może stać się samowystarczalny - podkreślił cytowany w komunikacie minister skarbu Włodzimierz Karpiński (na zdjęciu).

- To wsparcie umożliwi m.in. gruntowną modernizację i rozbudowę fabryki prochu w Pionkach. Realizacja tej inwestycji przyczyni się do odwrócenia dotychczasowych proporcji - ok. 90 proc. zapotrzebowania na nowoczesne prochy będzie realizowana przez polskiego producenta, a nie jak dotychczas, pochodziła z importu. Dzięki temu nasz kraj może stać się samowystarczalny, jeśli chodzi o dostawy nowoczesnych systemów uzbrojenia i środków bojowych - podkreślił cytowany w piątkowym komunikacie szef resortu skarbu Włodzimierz Karpiński.

Wysokość całości finansowania, które trafi do PGZ w tym roku to 101,4 mln zł.

MSP poinformowało ponadto, że w latach 2011- 2016 spółki skonsolidowane w PGZ otrzymają z Fundusz Restrukturyzacji Przedsiębiorców (FRP) ok. 500 mln zł. - Główna część środków przekazanych w tym roku zostanie przeznaczona na modernizację fabryki prochu w Pionkach należącej do spółki Mesko. Pieniądze trafiły do spółki w ramach objęcia akcji w podwyższonym kapitale zakładowym PGZ. Źródłem wsparcia jest przeznaczony do tego Fundusz Restrukturyzacji Przedsiębiorców - wyjaśnił resort.

Fabryka Prochu w Pionkach wchodzi w skład PGZ. Grupę tworzy ponad 60 spółek działających w branży produkcyjno-usługowej, które zatrudniają ok. 17,5 tys. pracowników. W efekcie konsolidacji powstał jeden z największych koncernów obronnych w tej części świata.

- Jesteśmy nadal małą firmą w porównaniu z naszymi konkurentami z Zachodu - mówił w wywiadzie dla Money.pl Michał Świtalski, wiceprezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Zobacz, co jeszcze powiedział.

Tagi: zbrojeniówka, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz