Notowania

litpol link
04.06.2016 19:51

Polska ograniczyła import energii z Litwy

Polskie Sieci Elektroenergetyczne zapowiedziały przywrócenie dotychczasowych dostaw tak szybko, jak tylko będzie to możliwe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(jiunn kang too / Flickr (CC BY-SA 2.0))

Polskie Sieci Elektroenergetyczne ograniczyły import energii elektrycznej z Litwy. Operator potwierdził, że nocny przesył prądu został zredukowany. Jednocześnie wyjaśnił, że ograniczenia mają charakter tymczasowy, a ich powodem są względy techniczne.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne zapowiedziały przywrócenie dotychczasowych dostaw tak szybko, jak tylko będzie to możliwe.

W grudniu zaczął działać most energetyczny LitPol Link o mocy 500 megawatów. Łączy on kraje bałtyckie przez Polskę z zachodnią Europą. Jego zadaniem jest zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego.

Instytucje odpowiedzialne za regulowanie rynku w Polsce i na Litwie sprawdzają czy ograniczając import energii operator nie złamał zasad obowiązujących w Unii Europejskiej.

Tagi: litpol link, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-06-2016

Obserwator 2016Wiadomo że nocą jest tzw dołek energetyczny i sprowadzanie energii elektrycznej z zagranicy z każdego kierunku do Polski powoduje konieczność … Czytaj całość

04-06-2016

AlpaczNo to beda oszczednosci, ciekawe ile ta zabawa kosztuje p. Jackiewicz? Kto za to zaplaci?

05-06-2016

TomMam rozwiązanie. Należy podnieść wynagrodzenia prezesom, dyrektorom, kierownikom i reszcie w sektorze energetycznym, później postraszyć tępych ludzi … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (3)