Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

"Polska elektrownia będzie bezpieczna"

0
Podziel się:

Rzecznik rządu Paweł Graś zapewnił, że kwestie bezpieczeństwa będą jednym z głównych kryteriów przy budowie elektrowni atomowej.

"Polska elektrownia będzie bezpieczna"
(redjar/CC/Flickr)

Rzecznik rządu Paweł Graś zapewnił, że kwestie bezpieczeństwa będą jednym z głównych kryteriów branych pod uwagę przy wyborze technologii użytej do budowy elektrowni atomowej w Polsce.

Graś powiedział dziś w radiowej Trójce, że jeśli plany rządu się powiodą, to pierwsza elektrownia atomowa wPolsce ma szansę rozpocząć pracę w 2020 roku.

_ - Trwa w tej chwili poszukiwanie technologii i jednym z głównych kryteriów tej technologii - która w budowie polskich elektrowni zostanie przyjęta - to są właśnie kwestie bezpieczeństwa _ - podkreślił.

Jego zdaniem z racji tego, iż Polska dopiero przymierza się do budowy elektrowni _ mamy szansę na przyjęcie jak najbardziej bezpiecznego pakietu _. Jak mówił, rozwiązania, które zostaną przyjęte w Polsce, na dany moment będą należały do najbardziej bezpiecznych na świecie.

Pytany, czy rząd nie zamierza weryfikować swoich planów co do udziału energetyki jądrowej w bilansie energetycznym, odparł, że nie, gdyż nie ma innej możliwości.

_ - Potrzeby w tym zakresie rosną i niezależnie od tego jak będą się rozwijać inne i potencjalne źródła energii po to, by Polacy byli bezpieczni, by polski przemysł mógł w perspektywie tych kilkudziesięciu lat pracować i nie mieć problemów z prądem, konieczny jest również program energii atomowej _ - mówił.

Pierwszą w Polsce elektrownię jądrową - wraz z partnerami - ma wybudować Polska Grupa Energetyczna. Rząd zakłada, że pierwsza elektrownia zostanie uruchomiona w 2020 roku. Harmonogram daje PGE czas do końca 2013 roku na wybór ostatecznej lokalizacji elektrowni.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/185/t75449.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polska;atomowka;bedzie;kosztowac;12;mld;euro,170,0,599210.html) Polska atomówka będzie kosztować 12 mld euro? Polska jest jednym z niewielu dużych krajów OECD, które nie mają elektrowni jądrowej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/242/t74738.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/usa;spowolnic;budowe;elektrowni;atomowych,112,0,793200.html) USA: Spowolnić budowę elektrowni atomowych Apeluje o to były demokratyczny kandydat na wiceprezydenta, senator Joe Lieberman.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/182/t75446.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/elektrownie;atomowe;sa;bezpieczne,168,0,793256.html) Elektrownie atomowe są bezpieczne Fizyk Łukasz Turski dowodzi, że tę tezę udowodniło trzęsienie ziemi w Japonii.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)