Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Polska gazową potęgą

0
Podziel się:

Polska jest światowym mocarstwem w dziedzinie autogazu. Nawet w Ameryce nie ma tylu stacji autogazu co w Polsce, a być może tylko w Korei Południowej na tym paliwie jeździ nieco więcej samochodów niż u nas.

Polska gazową potęgą

Polska jest światowym mocarstwem w dziedzinie autogazu. Nawet w Ameryce nie ma tylu stacji autogazu co w Polsce, a być może tylko w Korei Południowej na tym paliwie jeździ nieco więcej samochodów niż u nas - pisze "Gazeta Wyborcza".

Polska Organizacja Gazu Płynnego szacuje, że na koniec 2005 roku w Polsce było milion 770 tysięcy aut z instalacją gazową. To najwięcej w Europie. Na świecie wyprzedziła nas - o włos - Korea Południowa. Tam w 2004 roku zarejestrowano milion 794 tysiące takich pojazdów.

Koalicja na rzecz Autogazu, organizacja zrzeszająca firmy produkujące i montujące instalacje do napędu gazowego, twierdzi, że po naszych drogach jeździ więcej napędzanych gazem aut - 2 miliony 50 tysięcy - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Polski rynek autogazu szacuje się na milion 775 tysięcy ton tego paliwa. To najwięcej w Europie. We Włoszech, które są na drugim miejscu w Europie, zużycie tego paliwa wyniosło niewiele ponad milion ton.

Jak grzyby po deszczu wyrastają u nas nowe punkty sprzedaży autogazu. Co szósta na świecie stacja autogazu jest w PolscePrzez ostatnie pięć lat ich liczba niemal się potroiła do ponad 6 i pół tysiąca stacji. Oznacza to, że co szósta na świecie jest właśnie w Polsce. Mamy półtora raza więcej takich stacji niż USA i Turcja, i trzy razy więcej niż Włochy, drugi w Europie kraj pod względem popularności autogazu.

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)