Notowania

polska gospodarka
25.04.2014 12:44

Polska gospodarka. Jarosław Kaczyński narzeka na naszą rzeczywistość

- Dziś potrzeba Polski, w której nie będzie nieustannego lęku przed bezrobociem, będzie praca, czas dla rodziny - mówił prezes PiS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Momot)

Polska rzeczywistość, w szczególności ostatnich 6 lat, jest inna, niż wymarzył sobie Jan Paweł II - uważa lider PiS Jarosław Kaczyński. Nawiązując do słów papieża z 1979 roku, z pierwszej pielgrzymki do Polski, dodał: Duch znów powinien dziś zstąpić i odnowić tę ziemię.

Podczas konferencji prasowej w Zakopanem Kaczyński podkreślił, że _ polityka jest uprawiana od sondażu do sondażu, dominuje propaganda, interes władzy, doraźne korzyści _. - _ Można powiedzieć, nawiązując do tych słynnych przełomowych słów Jana Pawła II z 1979 roku, że duch powinien znów zstąpić i odnowić tę ziemię _ - dodał Kaczyński.

Dziś - przekonywał - potrzeba Polski, w której _ znów będziemy razem, jeden z drugim, a nie jeden przeciw drugiemu _. To Polska - mówił Kaczyński - w której _ nie będzie nieustannego lęku przed bezrobociem, będzie praca, czas dla rodziny, to Polska, w której relacja rodzinna i relacja pracy będą zabezpieczone i będą się wzajemnie uzupełniały _.

- _ Dziś stoimy przed wielką próbą sumień, która powinna rozstrzygnąć, jaki będzie polski dom _ - zaznaczył prezes PiS. - _ My jesteśmy gotowi i zbudujemy taki polski dom, w którym będzie praca, będzie bezpieczeństwo, będzie dbałość o rodzinę, dom pewny, dom wszystkich Polaków _ - dodał Kaczyński.

W konferencji uczestniczył Ryszard Legutko - _ jedynka _ na liście PiS w wyborach do PE w okręgu małopolsko-świętokrzyskim.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: polska gospodarka, pis, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz