Notowania

polska
09.11.2009 06:40

Polska pohandluje CO2 z Hiszpanami

Oba kraje podpiszą umowę na sprzedaż nadwyżek jednostek emisji dwutlenku węgla.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kokkinaki/iStocphoto)

Oba kraje podpiszą dziś umowę na sprzedaż nadwyżek jednostek emisji dwutlenku węgla. Zarobimy na tym 25 milionów euro. Pieniądze te zostaną przeznaczone na inwestycje związane z ochroną klimatu.

Konsultacjom w Sopocie przewodniczyć będą premierzy Donald Tusk i Jose Luis Zapatero. Wezmą w nich udział między innymi ministrowie spraw zagranicznych, środowiska, rolnictwa i obrony narodowej. Tematem rozmów będą: ochrona klimatu, energetyka i kwestie unijne.

Mikołaj Dowgielewicz, minister do spraw europejskich poinformował, że przedstawimy nasze postulaty wobec prezydencji Hiszpanii w Unii Europejskiej. Od pierwszego stycznia to Madryt będzie kierował pracami Wspólnoty.

Szefowie rządów będą rozmawiać także o unijnej polityce obrony i bezpieczeństwa, a także o funkcjonowaniu Unii po wejściu w życie traktatu lizbońskiego. W Europie trwa dyskusja na temat obsady stanowisk przewodniczącego Rady Europejskiej i wysokiego przedstawiciela do spraw polityki zagranicznej.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Winiecki: Globalne ocieplenie i ekonomiczne hara-kiri ]( http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/winiecki;globalne;ocieplenie;i;ekonomiczne;hara-kiri,164,0,555172.html )
* [ KE liczy na kompromis w sprawie walki z CO2 ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ke;liczy;na;kompromis;w;sprawie;walki;z;co2,239,0,551663.html )
UE walczy z emisją CO2
*UE ograniczy emisję CO2 przez samochody dostawcze * Po samochodach osobowych, Komisja Europejska zaproponowała ograniczenie emisji CO2 także przez samochody dostawcze - do roku 2016 ich producenci będą musieli stopniowo zejść do pułapu 175 g/km, pod groźbą kar finansowych.
*Polska zawetuje klimatyczny pakt w UE? * Warszawa nie zgodzi się na zaakceptowanie tak zwanego mandatu na rozmowy na szczyt klimatyczny w Kopenhadze, jeżeli wcześniej unijne rządy nie ustalą, kto i ile zapłaci za pomoc dla najuboższych krajów świata.
*Klimatyczny impas w UE. Biedni nie chcą płacić * Komisja Europejska odwleka konkretne propozycje, jak podzielić między kraje członkowskie UE koszty walki ze zmianami klimatycznymi w krajach trzecich.
*Polska się buntuje. Niech płacą bogaci * Bojąc się poniesienia zbyt dużych kosztów wsparcia krajów trzecich w walce ze zmianami klimatycznymi, Polska zamierza walczyć na najbliższym unijnym szczycie, by to najbogatsze kraje UE i reszty świata poniosły większość kosztów
*
Tagi: polska, emisja dwutlenku węgla, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz