Notowania

mfw
19.04.2012 07:46

Polska przekaże pieniądze dla MFW

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Polska zdecydowała dofinansować Międzynarodowy Fundusz Walutowy kwotą 8 miliardów dolarów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Polska zdecydowała dofinansować Międzynarodowy Fundusz Walutowy kwotą 8 miliardów dolarów.

Szefowa Funduszu Christine Lagard (na zdj.) podziękowała władzom naszego kraju za wsparcie. - _ Gorąco dziękuję polskim władzom za decyzję w sprawie dofinansowania Międzynarodowego Funduszu Walutowego _ - oświadczyła Lagard, podkreślając, że jest to część wspólnej akcji wielu krajów. Stwierdziła też, że decyzja Polski pokazuje chęć wspólnego działania na rzecz wzmocnienia stabilności światowej gospodarki.

W osobnym oświadczeniu Christine Lagarde podziękowała władzom Szwajcarii za decyzję o udzieleniu Funduszowi pożyczki w wysokości 26 miliardów dolarów.

Po decyzji Polski i Szwajcarii łączna kwota dodatkowego wsparcia MFW przez kraje członkowskie sięgnęła 320 miliardów dolarów. Na sumę tę składają się m. in. pożyczki krajów strefy euro w łącznej wysokości 200 miliardów dolarów, Japonii - 60 miliardów dolarów oraz Szwecji i Norwegii - po 10 miliardów dolarów. Szefowa MFW oświadczyła, że liczy na deklaracje wsparcia od kolejnych krajów członkowskich.

Czytaj więcej w Money.pl
Polska nie wykorzystuje środków z MFW Polska nie wykorzystuje środków przyznanych przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) w ramach elastycznej linii kredytowej (FCL).
Szefowa MFW ocenia światową gospodarkę. Są istotne zmiany Christine Lagarde podkreśliła jednak, że ciągle nie można mówić o stabilności ekonomicznej.
Dyskutowali, czy pożyczyć pieniądze MFW RPP zapoznała się z listem Ministra Finansów w sprawie pożyczki dla MFW oraz analizami makroekonomicznymi w tej sprawie dostarczonymi przez zarząd NBP.
Tagi: mfw, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz