Notowania

biznes
05.06.2018 11:46

Polski Fundusz Rozwoju stawia na Szkołę Pionierów. "Szukamy ludzi z pomysłem"

PFR zaczyna rekrutację do międzynarodowego programu edukacyjnego dla młodych przedsiębiorców. - Polskie firmy są doskonałe technicznie, ale brakuje im konkretnej wiedzy o prowadzeniu strategii czy marketingu - mówi prezes PFR.

Podziel się
Dodaj komentarz
Szkoła Pionierów PFR ma pomóc w biznesie

Do udziału w programie Fundusz zaprasza osoby w wieku od 20 do 35 lat, które zastanawiają się nad swoją przyszłością zawodową, ale mają już jakiś konkretny pomysł na biznes.

- To taki etap jeszcze przed start upem - mówi Eliza Kruczkowska, dyrektor ds. rozwoju innowacji Polskiego Funduszu Rozwoju. - Aby wziąć udział w rekrutacji, oprócz CV trzeba przesłać prezentację z planem rozwoju personalnego, zawierającym konkretny pomysł. Ten plan będzie kluczowy przy rekrutacji. Szukamy osób z talentem i pomysłem.

Oglądaj też: Polski Fundusz Rozwoju powoła dwa fundusze. Chce pomóc startupom

Rekrutacja kończy się 26 czerwca. Do programu dostanie się 50 osób. Samo szkolenie wystartuje 1 września i potrwa miesiąc. Przez pierwsze trzy tygodnie, uczestnicy wezmą udział w warsztatach prowadzonych w Warszawie.

- Udział w Szkole Pionierów jest bezpłatny, uczestnicy pokrywają tyko koszty zakwaterowania w stolicy - mówi Kruczkowska. - To celowe działanie. Wierzymy, że jeśli uczestnicy zainwestują w program choćby przysłowiową złotówkę, będzie miał on dla nich większą wartość i np. w ostatniej chwili nie zrezygnują.

Czytaj też: Polski Fundusz Rozwoju inwestuje w polski lek na białaczkę. Wsparcie dostała firma z Krakowa

Ostatni tydzień szkolenia to wyjazd do Cambridge University, gdzie uczestnicy będą pracować w zespołach.

- Chcemy, żeby na koniec powstały konkretne propozycje, które w grudniu uczestnicy programu będą mogli przedstawić inwestorom - mówi Eliza Kruczkowska.

Zajęcia w Szkole Pionierów mają dotyczyć przede wszystkim umiejętności budowania strategii biznesowych, marketingu czy współpracy z firmami międzynarodowymi. - O ile polscy przedsiębiorcy są świetni technicznie, mają wysokie kompetencje analityczne czy matematyczne, to takich miękkich umiejętności biznesowych im brakuje - mówi prezes PFR Paweł Borys. - To jest nisza, którą trzeba zagospodarować żeby wykształcić ludzi kreujących międzynarodowe mark - dodaje.

Szkolenia mają być prowadzone przede wszystkim przez praktyków. Przedsiębiorców, właścicieli i pomysłodawców start-upów, które odniosły sukces. Partnerem strategicznym Szkoły Pionierów jest Allegro, a TDJ głównym.

- To jest bardzo bliska nam tematyka, bo nasza firma też kiedyś powstała w garażu, a dziś jest jednym z liderów e-commerce na rynku europejskim - mówi Damian Zapłata, Chief Commercial Offer w Allegro. - Chcemy się tą wiedzą i doświadczeniami podzielić.

Chętni do wzięcia udziału w Szkole Pionierów mogą zgłaszać się przez formularz aplikacyjny, dostępny na stronie internetowej Polskiego Funduszu Rozwoju.

Tagi: biznes, pfr, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-06-2018

GreGNajlepsi już wyjechali, reszta wyjedzie... Nie martwcie się jednak - całe grono misiewiczów przytuli się do tego "programu". Koniec końców … Czytaj całość

05-06-2018

kosmici"Polskie firmy są doskonałe technicznie, ale brakuje im konkretnej wiedzy o prowadzeniu strategii czy marketingu" Polskie firmy są doskonałe … Czytaj całość

05-06-2018

Michal KupiecPotrzeba im pieniedzy a nie szkolen prowadzonych przez starych glupich dziadów zwanych profesorami ktorzy krową do obory by nie byli w stanie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (68)