Polskie jabłka dotarły do Chin

Dwie tony jabłek zostały wysłane transportem lotniczym. Chengdu to stolica Syczuanu. Właśnie to miasto ma również bezpośrednie połączenie kolejowe cargo z Łodzią.

Obraz
Źródło zdjęć: © BOGDAN SARWINSKI/EastNews

Po ponad 2 latach starań, do Chin dotarła pierwsza partia polskich jabłek. Zielone światło dla zakończenia procesu certyfikacji dała wizyta w Polsce prezydenta Chin Xi Jinpinga (czyt: śi dzin pinga). Dokumenty dopuszczające jabłka z Polski na chiński rynek, zostały podpisane w tym miesiącu.

Jak pisze Agencja Prasowa Xinhua, pierwsza partia jabłek z Polski dotarła do Chengdu. Dwie tony jabłek zostały wysłane transportem lotniczym. Chengdu to stolica Syczuanu. Właśnie to miasto ma również bezpośrednie połączenie kolejowe cargo z Łodzią. Rosyjskie embargo na polskie jabłka uniemożliwia jednak tranzyt tego towaru przez Rosję.

Chińska inspekcja fitosanitarna zgodziła się, aby port lotniczy w Chengdu był pilotażowym centrum logistycznym dla importu owoców.

Ostateczne dokumenty dopuszczające jabłka z naszego kraju na chiński rynek zostały podpisane 7 listopada.

Wybrane dla Ciebie