Notowania

obligacje
06.08.2012 11:45

Polskie obligacje najdroższe w historii

- Inwestorzy doceniają politykę fiskalną prowadzoną przez rząd - zaznacza Jacek Rostowski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

W piątek 3 lipca, o godz. 15.30 rentowność obligacji 5-letnich emitowanych w złotych wyniosła 4,25 proc. i osiągnęła najniższy poziom w historii na rynku wtórnym. Poprzednio najniższy poziom miał miejsce 21 września 2005 r. i 28 lutego 2006 r., gdy wynosił 4,28 procent.

Natomiast w połowie lipca najniższe rentowności w historii osiągnęły obligacje denominowane w euro, a rentowność obligacji 10-letnich emitowanych w złotych spadła poniżej 5 proc., osiągając najniższy poziom od marca 2006 r. (w piątek - 4,73 proc.).

Jak zaznacza minister finansów, Jacek Rostowski - _ Inwestorzy doceniają politykę fiskalną prowadzoną przez rząd oraz zdają sobie sprawę, że w kryzysie Polska doznała jednego z najniższych wzrostów zadłużenia w relacji do PKB w całej Unii Europejskiej. Nie dziwię się, że to właśnie rentowność obligacji 5-letnich osiągnęła najniższy poziom - _twierdzi minister.

- _ Do końca kadencji parlamentarnej zostały jeszcze ponad 3 lata, a nawet gdyby w 2015 r. do władzy doszła któraś z obecnych partii opozycyjnych i wcieliła w życie swoje nieodpowiedzialne pomysły to i tak w półtora roku nie zdążyłaby popsuć tego, co czego rząd konsekwentnie osiągnął w ciągu dwóch kadencji, czyli stabilnych finansów publicznych _ - dodaje Jacek Rostowski.

Bądź na bieżąco z sytuacją na rynkach Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: obligacje, giełda, wiadomości, waluty, wiadmomości, kraj, gospodarka, pieniądze, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz