Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polskie stocznie uratowane?

0
Podziel się:

W czwartek Polska prześle do Komisji Europejskiej stanowisko rządu w sprawie programu restrukturyzacji W czwartek Polska prześle do Komisji Europejskiej stanowisko rządu w sprawie programu restrukturyzacji polskich stoczni - zapowiedział premier Jarosław Kaczyński.
polskich stoczni - powiedział w środę w Brukseli premier Jarosław
Kaczyński.

W czwartek Polska prześle do Komisji Europejskiej stanowisko rządu w sprawie programu restrukturyzacji polskich stoczni - zapowiedział premier Jarosław Kaczyński.

"Jutro zostanie przesłana do Brukseli uchwała Rady Ministrów" - poinformował premier. "Postanowiliśmy bardzo przyspieszyć" - dodał.

Temat kwestionowanej przez Komisję Europejską pomocy publicznej dla ZOBACZ TAKŻE:
Polskim stoczniom grozi bankructwopolskich stoczni: Gdańsk, Gdynia i Szczecin, pojawił się podczas spotkania premiera z przewodniczącym KE Jose Barroso.

Komisja Europejska od roku domaga się od strony polskiej przesłania planów restrukturyzacji i informacji o potencjalnych inwestorach. To warunek udzielenia zgody na pomoc, która może zadecydować o przetrwaniu zakładów.

"W KE nie sprzeciwiamy się pomocy państwa dla stoczni, ale musi być ona udzielona zgodnie z unijnymi zasadami. Stosujemy do Polski te same ZOBACZ TAKŻE:
UOKiK: Polska złamała unijne prawokryteria, co w stosunku do innych państw. Mamy nadzieję na pozytywne dla Polski rozwiązanie, jednocześnie zgodne z normami UE" - zadeklarował Barroso.

"Dla nas jest oczywiste, że reguły w Europie są takie same dla wszystkich" - zgodził się Jarosław Kaczyński.

Komisarz ds. konkurencji Neelie Kroes, w wysłanym pod koniec lipca liście, ostrzegła polski rząd przed zwłoką z przekazaniem planów, dając czas do końca sierpnia na odpowiedź. Pani komisarz domaga się m.in. informacji o wysokości pomocy publicznej, której rząd udzielił i którą zamierza przyznać w przyszłości.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)