Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mieszko Rozpędowski
Mieszko Rozpędowski
|

Pomysł na biznes: Auto do drzemek i relaksu

55
Podziel się:

Japoński mikrovan z wygodnym łóżkiem do relaksu. To jedyny tego typu samochód w Polsce. - Stworzyłem go na potrzeby mieszkańców miast. Polacy nie umieją odpoczywać - tłumaczy projektant. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".

Pomysł na biznes: Auto do drzemek i relaksu
(money.pl)

Samochód do drzemek, relaksu i medytacji - to nietypowy pomysł na biznes Dawida Zaleskiego, projektanta z High Studio. "Key Offline Van" jest jego najnowszym projektem. Japoński mikrovan z wygodnym łóżkiem do relaksu. To jedyny tego typu samochód w Polsce. - Stworzyłem go na potrzeby mieszkańców miast. Polacy nie umieją odpoczywać - tłumaczy projektant. Auto do drzemek ma być antidotum dla zabieganych i zestresowanych pracowników warszawskich korporacji. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".

Wykończona drewnem przestrzeń jest wygłuszona i zaciemniona. W środku czeka na nas wygodny materac, czysta pościel, relaksacyjna muzyka i aroma dyfuzor. Skąd pomysł na taki biznes?

- Inspiracją dla projektu były podróże do Azji. Mieszkając tam, obserwowałem jak Chińczycy i Japończycy korzystają w świadomy sposób z krótkich drzemek. Oni umieją odpoczywać. Postanowiłem przenieść ten pomysł do Warszawy - tłumaczy Zalesky.

Koszt inwestycji wyniósł 22 tys. zł przy wsparciu finansowym sponsorów. Samochód do relaksu można wynajmować. Z usług korzystają głównie duże korporacje i klienci instytucjonalni. Cena za wynajem grupowy z obsługą kosztuje 1,5 tys. zł za dobę (dla 20-30 osób).

Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem. Właściciel traktuje go jako dodatkową działalność, a samochód wypożycza na trzy dni w każdym tygodniu. Auto podróżuje po największych miastach w Polsce. Plany na przyszłość? - Zwiększenie liczby vanów oraz stworzenie produktów dedykowanych odpoczynkowi - podsumowuje projektant. - Obecnie pracuję nad mikrochatką, czyli stałą miejską przestrzenią do relaksu - dodaje.

Prowadzisz ciekawą działalność gospodarczą? Napisz do nas: pomyslnabiznes@grupawp.pl

pomysł na biznes
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(55)
robol
5 lata temu
a konkretnie jak to działa? w trakcie roboty wychodzisz z biura żeby spać? to ciekawe. które firmy takie są wspaniałe dla pracowników? i czy dla wszystkich?
Nemo
5 lata temu
Hongkong, Tokio, Chińczycy, Japończycy... Idealna inspiracja dla słoików z korporacji. Buciki zostawia się na zewnątrz czy po całym dniu noszenia pomagają zasnąć w środku? :D
antysemita
5 lata temu
jakis dziwny ten czlowiek, pewnie jego narod wybrany wypoczywa za nasze non toper
Maniek
5 lata temu
Fajne ! Tylko dlaczego to takie kompletnie bez sensu :))) I dlatego to ma sens ! Koniec świata coraz bliżej i bliżej :)))
Prawienormaln...
5 lata temu
"Polacy nie umieją odpoczywać " A może w kodeksie pracy wprowadzić przerwę, jak jest na Zachodzie (1 godz), którą można przeznaczyć na drzemkę, zakupy, po prostu na relaks. Wydajność wzrośnie.
...
Następna strona