Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
marcinkiewicz
06.02.2006 14:31

Pomysły rządu na budownictwo

Rząd będzie wspierał rodziny planujące zaciągnięcie kredytu na mieszkanie. Ustawa, zakładająca sfinansowanie 50 proc. odsetek z budżetu państwa, być może wejdzie w życie już latem. W ciągu sześciu lat na ten cel ma zostać przeznaczone ok. 4 mld zł z kasy państwowej. / ISB /

Podziel się
Dodaj komentarz

Rząd będzie wspierał rodziny planujące zaciągnięcie kredytu na mieszkanie. Ustawa, zakładająca sfinansowanie 50 proc. odsetek z budżetu państwa, być może wejdzie w życie już latem. W ciągu sześciu lat na ten cel ma zostać przeznaczone ok. 4 mld zł z kasy państwowej.

„Część programu budownictwa, czyli ustawa o wsparciu rodzin przy zaciąganiu kredytu hipotecznego na własne mieszkanie, być może już latem tego roku będzie wcielona w życie” – powiedział premier Marcinkiewicz podczas konferencji prasowej w Kielcach, transmitowanej przez TVN24.

Projekt ustawy zakłada, że 50% odsetek od kredytów hipotecznych będzie finansowane przez budżet państwa. W ciągu sześciu lat na ten cel ma zostać przeznaczone ok. 4 mld zł z kasy państwowej.

„Program powoduje, że za kredyt w wysokości ok. 100 tys. złotych, przy wkładzie własnym ok. 20 tys. zł i cenie metra kw. 2 tys. za mieszkanie o powierzchni 60 m kw. trzeba będzie płacić ok. 500 zł miesięcznie” – powiedział premier.

Pytany o zapowiadane w programie wyborczym 3 miliony mieszkań, premier odpowiedział, że „szacujemy, iż ustawa o pomocy przy kredycie hipotecznym przyniesie ok. 350 tys. mieszkań, natomiast cały program jest jeszcze niedopracowany i do 3 mln mieszkań jeszcze trochę brakuje”.

Obecny na konferencji prasowej wiceminister transportu i budownictwa Piotr Styczeń przedstawił projekt programu budowlanego, który roboczo ma być realizowany w trzech sektorach: gospodarce przestrzennej, budownictwie ogólnie oraz budownictwie mieszkaniowym.

Tagi: marcinkiewicz, rząd, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, banki
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz