Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Jacek Gratkiewicz
Jacek Gratkiewicz
|

Poseł PiS: Platforma czerpie garściami z PRL

0
Podziel się:

Protesty są niepotrzebne, bo sprawa jest i tak już przesądzona - koalicja ma większość.

Poseł PiS: Platforma czerpie garściami z PRL
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
- _ Ta władza czerpie pełnymi garściami z czasów PRL i mam nadzieję, że skończy tak jak PRL _ - mówi w rozmowie z Money.pl poseł PiS Marek Suski. - _ Jak się komuś obcina rękę, to PO wychodzi z założenia, że trzeba to zrobić jednym szybkim cięciem - _* dodaje *. Dzisiaj w Sejmie drugie czytanie ustawy emerytalnej.

Money.pl: Rząd, według Pana, spieszy się z reformą emerytalną?

*Marek Suski, poseł PiS: *I to jak się spieszy. Pierwsze skutki tej reformy będą odczuwalne, tak na dobrą sprawę, za kilka lat, zatem jeśli przepis ma wejść w życie od 1 stycznia 2013 roku, to zupełnie nie jest zrozumiały ten pośpiech.

Pośpiech należy tłumaczyć tym, że ta reforma jest bardzo niepopularna i zupełnie nieuzasadniona. Wszyscy niezależni eksperci mówią, że w naszych realiach jest niczym innym, jak tylko wydłużeniem czasu oczekiwania na emeryturę. To wszystko czysty PR.

Ale po co Panie pośle? Co PO miałaby tym pośpiechem osiągnąć?

Jak się komuś obcina rękę, to PO wychodzi z założenia, że trzeba to zrobić jednym szybkim cięciem, a nie piłować powoli, bo to na pewno doprowadziłoby ten rząd do dramatycznego spadku poparcia.

Skoro wszystko jest szybko, to cały ten szum i ból będzie krótszy i liczą na to, że ludzie zapomną, będą inne tematy, będzie Euro, które przykryje ten przykry odór, który unosi się nad _ trumienką _ platformerskiego skracania okresu emerytalnego.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/125/132221.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/komentarze/artykul/oprocz;pilkarzy;przez;nich;tez;bedziemy;narzekac,13,0,1081357.html) *Oprócz piłkarzy przez nich też będziemy narzekać * Bartosz Wawryszuk pisze, co związkowcy mają wspólnego z Euro 2012.

Co więcej, prawidłowość uchwalania ustawy powinna być wolniejsza, a tutaj nie są zachowane nawet zwykłe sejmowe reguły. Pośpiech wynika pewnie też z tego, że po likwidacji transmisji obrad Sejmu w publicznej telewizji i po pełnej kontroli mediów jakie ma PO, informacje o przeprowadzanych ustawach są niepełne. Do obywateli docierają z dużym opóźnieniem. Ludzie o tym, że wydłużono im wiek emerytalny, dowiedzą się jak już wszystko będzie uchwalone.

Panie pośle, ale wszyscy doskonale wiedzą co się dzieje, jak ta ustawa ma wyglądać. Nie jest to tajemna wiedza. Nawet są protesty pod Sejmem.

Lansowana jest jednak teoria, że te protesty są niepotrzebne, bo sprawa jest i tak już przesądzona, bo koalicja ma większość. To taki zabieg, który przypomina mi czasy PRL. Wtedy komunistyczna władza też nie liczyła się z ludźmi.

Skoro rząd tak czy siak reformę przepchnie, to jaki * *sens * *mają * *te protesty pod Sejmem?

W takim wypadku tym bardziej trzeba protestować. Nie dosyć, że uchwala się złe prawo, to robi się to jeszcze w tempie ekspresowym. Jeszcze mówi się - _ nie protestujcie, bo to i tak nic nie da _. Tego typu argumentacje stosowała władza komunistyczna.

Teraz jest to samo, _ władza wie lepiej, władza swoje zrobi, a wy ludzie do pracy, a nie strajkować _. To jest dokładnie retoryka z czasów PRL. Ta władza czerpie pełnymi garściami z tamtego okresu i mam nadzieję, że skończy tak jak komuna.

Czytaj więcej w Money.pl
Protest pod Sejmem. Postawili miasteczko Sejm zdecydował, że zajmie się dziś projektami, podnoszącymi wiek emerytalny do 67 lat.
Nie odpuścimy, będziemy ich nękać aż do końca Przewodniczący Solidarności Piotr Duda, zdradza Money.pl taktykę związku.
Protesty w sprawie emerytur. Co chcą ugrać? "Jeśli premier chce spokojnie oglądać Euro to niech kolanem tej ustawy nie dopycha."
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)