Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Poważny błąd w rewelacjach Wprost. "Deal Seremeta z PiS"

0
Podziel się:

Według pierwotnej wersji Radosław Sikorski miał powiedzieć Jackowi Rostowskiemu, że w sprawie Macierewicza prokurator dogadał się z Tuskiem.

Poważny błąd w rewelacjach Wprost. "Deal Seremeta z PiS"
(PAP/Leszek Szymański)
bFgheUTF

Błąd w stenogramach opublikowanych przez _ Wprost _. Dotychczas media podawały, że Radosław Sikorski mówił Jackowi Rostowskiemu, że zawarty został _ deal Seremeta z Tuskiem _. Minionej doby opublikowano kolejne fragmenty rozmów szefa MSZ Radosława Sikorskiego z byłym ministrem finansów Jackiem Rostowskim.

W nagraniach opublikowanych przez redakcję słychać wyraźnie, że Sikorski mówi _ To jest ewidentny deal Seremeta z PiS-em _.

Rozmowa dotyczy zarzutów pod adresem Antoniego Macierewicza. Szef dyplomacji i były wicepremier i minister finansów mówili między innymi o komisji specjalnej w sprawie Antoniego Macierewicza.

bFgheUTH

_ Ty, ja uważam, że można zaj.... PiS komisją specjalną w sprawie Macierewicza _ - mówi minister spraw zagranicznych. _ No, a co innego jest dzisiaj? _- pyta Rostowski. _ No taaak. Kaczyński się przyspawał do Macierewicza i teraz trzeba Macierewiczem ich obu na dno pociągnąć. To, co jest w materiałach prokuratorskich, jest miażdżące. Można zrobić dwuletni cyrk. I niech oni się tłumaczą _ - mówi Sikorski. _ Musisz Donalda namówić _ - mówi Rostowski. _ Robię, robię. (...) Donald się waha, ale lekko za. Powiedział: niewykluczone. Niech oni, najpierw będzie skarga do sądu na prokuraturę. (...) To jest ewidentny deal Seremeta z PiS-em. To, co robią _ - mówi Sikorski.

_ Tygodnik _Wprost" podaje, że nagrania rozmów z wiosny 2014 roku dostarczył anonimowy biznesmen.

Kolejna porcja nagrań

To kolejne fragmenty rozmów szefa MSZ Radosława Sikorskiego z byłym ministrem finansów Jackiem Rostowskim. Radosław Sikorski marzył o posadzie eurokomisarza do spraw energetyki i zależało mu, żeby _ resort spraw zagranicznych przejął ktoś kto nie roz... wszystkiego _.

Mówi Jackowi Rostowskiemu, że dobrym ministrem byłby Paweł Zalewski, ale to niemożliwe. _ - A ty byłbyś postrachem. Byłbyś taki jak ja, tylko jeszcze bardziej - _mówi Sikorski do Rostowskiego.

bFgheUTN

Rostowski śmieje się: _ trochę będzie mniej szampana, trochę więcej będzie prosecco _.W tej części rozmowy panowie rozmawiają też o Dariuszu Rosatim i Danucie Huebner. Są zgodni, że europosłów trzeba przewietrzyć.

Radosław Sikorski dla oczyszczenia atmosfery wypomina Jackowi Rostowskiemu, że go kiedyś zlekceważył. Były wicepremier miał zaszczyt otrzymać od szefa MSZ szpadę dyplomatyczną.

To wyróżnienie przyznawane osobiście przez szefa dyplomacji. Rostowski nie przyszedł do Pałacu Prezydenckiego po wyróżnienie. _ - Na odwal się, po prostu nie przyszedłeś! _ wypomina Sikorski. Fragment pochodzi z rozmowy, która odbyła się kilka miesięcy temu w restauracji Amber Room w Warszawie.

Czytaj więcej w Money.pl
Prokuratura ujawni swoją wersję afery z nagraniami _ Pokażemy przebieg, który mamy zarejestrowany na taśmach _. Zatrzymani w aferze wychodzą na wolność.
Mniej szampana i szabla dla... . Nowe taśmy Radosław Sikorski marzył o posadzie eurokomisarza, a były minister finansów chciał...
Sukces taktyczny Tuska i odwetowe uderzenie opozycji Premier, którego poparli nawet niezrzeszeni walczy o stanowiska w Brukseli. Tymczasem PiS nie składa broni.
Nowy wniosek o wotum nieufności dla rządu - _ Będzie drugą szansą dla posłów, aby odcięli się od niewyjaśnionych spraw _ - mówią politycy PiS.
bFgheUUi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)